23.9 C
Нью-Йорк
09.08.2020
Система

Як продовжити час життя операційної системи Windows

Як продовжити час життя операційної системи Windows
На скріншоті ви можете бачити антивірус Касперського, у якого закінчився термін дії ліцензії.

Рада № 2. Не відключайте Контроль облікових записів (UAC, User Account Control).

Система керування обліковими записами або UAC стежить за встановленням програм та попереджає в разі загрози операційній системі.

Як продовжити час життя операційної системи Windows
Дана система трохи дратує своїми спливаючими вікнами, але вона виконує дуже корисну роботу, забезпечуючи додатковий захист від вірусів. Тому її не варто відключати. ​​

Рада № 3. Слідкуйте за кількістю вільного місця на системному диску.

Коли на системному диску закінчується вільне місце комп’ютер починає помітно гальмувати. Деякі програми взагалі можуть відмовитися запускатися. Це пов’язано з тим, що програмам і самій операційній системі необхідно вільне місце для зберігання тимчасових файлів і збереження результатів роботи.

Як продовжити час життя операційної системи Windows
В ідеалі, на системному диску завжди має бути хоча б кілька гігабайт вільного місця. Якщо ваш системний диск повністю заповнений, проведіть ревізію і видаліть непотрібні файли і програми. Типовою проблемою є зберігання великої кількості даних на робочому столі, які фізично знаходяться на системному диску.

Рада № 4. Слідкуйте за фрагментацією системного диска.

Згодом системний диск піддається фрагментації і його потрібно дефрагментувати. Про це можна прочитати в одній з наших статей. Стандартними інструментами для дефрагментації диска краще не користуватися. За допомогою спеціальних програм для дефрагментації можна отримати набагато кращі результати. Наприклад, я використовую програму O O Defrag і алгоритм дефрагментації «COMPLETE / Access». Даний алгоритм виконує дефрагментацію таким чином, щоб максимально підвищити швидкість доступу до файлів.

Як продовжити час життя операційної системи Windows
На скріншоті ви можете побачити фрагментацію системного диска, після півтора року роботи операційної системи. Червоним позначені фрагментовані області.

Рада № 5. Слідкуйте за програмами, записаними в автозавантаження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як відкрити командний рядок в Windows 8

Багато програм при установці записують себе в автозавантаження. В результаті з часом в автозавантаженні накопичується велика кількість програм, які уповільнюють завантаження і роботу комп’ютера.

Для того щоб видалити непотрібні програми з автозавантаження можна скористатися вбудованою утилітою «MSCONFIG». Для того щоб запустити цю утиліту відкрийте меню Пуск або стартовий екран Windows 8 і введіть в пошук «MSCONFIG».

Як продовжити час життя операційної системи Windows
Після запуску «MSCONFIG» перейдіть на вкладку «Автозавантаження» і зніміть позначки навпроти програм, які необхідно видалити з автозавантаження. Що б зберегти зміни закрийте вікно натисканням на кнопку «OK».

Рада № 6. Слідкуйте за запущеними службами.

Служби це ще один спосіб автозавантаження програм. Деякі програми створюють нові служби, які автоматично завантажуються при старті операційної системи. Як і програми в автозавантаження, зайві служби уповільнюють завантаження і роботу комп’ютера.

Керувати службами можна за допомогою утиліти «MSCONFIG». Для цього потрібно запустити «MSCONFIG» і перейти в кладку «Служби». Після цього встановіть позначку навпроти пункту «Не відображати служби Майкрософт».

Як продовжити час життя операційної системи Windows
Тепер ви можете бачити служби, які створені сторонніми програмами і не мають відношення до операційної системи. Все не потрібні служби можна без проблем відключити.

Схожі статті

Як видалити старий драйвер

Elena

Чому зависає комп’ютер

Maxim

Як запустити комп’ютер у безпечному режимі

Axel

Залишити коментар