25.6 C
Нью-Йорк
12.08.2020
Домашній комп'ютер

Як зменшити шум комп’ютера

Як зменшити шум комп'ютера
Як зменшити шум комп’ютера? З таким запитанням хвилює дуже багатьох. Рано чи пізно шум комп’ютера починає заважати і відволікати від роботи. Якщо у вас саме такий випадок не варто терпіти, зменшити шум від комп’ютера можна дуже просто.

Зміст

  • Причини виникнення шуму
  • зменшуємо шум від комп’ютера

Причини виникнення шуму

Комп’ютер шумить через обертових вентиляторів, які охолоджують компоненти комп’ютера, а також через жорстких дисків , які під час роботи створюють вібрації і шум. Однак більша частина шуму проводиться саме вентиляторами. У звичайному комп’ютері може бути встановлено від 2 до 6 вентиляторів, або навіть більше.

Зменшуємо шум від комп’ютера

Для того щоб значно зменшити шум комп’ютера буде досить навіть базових знань пристрої комп’ютера. Отже, як зменшити шум комп’ютера?

Очистити комп’ютер від пилу

Перше що необхідно зробити це очистити комп’ютер від пилу. Налипання пилу на вентилятори, і радіатори значно знижує ефективність охолодження комп’ютера. А в особливо запущених випадках пил може призводити і до збільшення шуму. Після того як системний блок очищений можна приступати до дій, які допоможуть значно зменшити шум комп’ютера.

Відключити додаткові вентилятори на корпусі системного блоку.

Для початку необхідно звернути увагу на додаткові вентилятори. Вони можуть розташовуватися на задній, бічний або навіть передній стінці системного блоку. На відміну від вентиляторів на блоці живлення, процесорі і відеокарті, ці вентилятори призначені для загального охолодження системного блоку. Тому, якщо температура компонентів вашого комп’ютера знаходиться в межах норми, і ви не використовуєте величезної кількості комплектуючих, ви можете спокійно відключати ці вентилятори.

Знизити обороти вентилятора на процесорі.

Зниження оборотів вентилятора на процесорі дозволить значно зменшити шум комп’ютера. Більш того зробити це дуже просто. Для цього необхідно просто знайти відповідну функцію в БІОС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як змінити ім'я комп'ютера

Встановити відеокарту з пасивним охолодженням.

Якщо ви не геймер і вам не потрібна потужна ігрова відеокарта, ви цілком можете встановити відеокарту без вентиляторів. Така відеокарта охолоджується тільки за допомогою радіатора і створює додаткового шуму.

Встановити жорсткі диски в 5 дюймовий відсік

Для встановлення жорстких дисків 5 дюймовий відсік можна використовувати спеціальні бокси для зниження вібрації. Також жорсткий диск можна підвісити в 5 дюймовий відсіку за допомогою гумок або інших еластичних матеріалів. При цьому необхідно дотримуватися обережності жорсткі диски не люблять падінь, тому конструкція підвісу повинна бути надійною.

Сподіваюся, дана стаття допоможе вам розібратися з тим, як зменшити шум комп’ютера. Природно після застосування вище описаних рекомендацій необхідно регулярно перевіряти температуру процесора і інших компонентів комп’ютера за допомогою спеціалізованих програм. Однією з найпотужніших програм такого типу є HWMonitor. Також необхідно частіше виконувати чистку пилу.

Схожі статті

Як відформатувати жорсткий диск через BIOS

Tanya

Як почистити комп’ютер від пилу

Bobby

Що таке тактова частота процесора і на що вона впливає

Undershmidtther

Залишити коментар