25.5 C
Нью-Йорк
06.08.2020
Домашній комп'ютер

Які бувають відеокарти

Які бувають відеокарти? Дане питання часто постає перед недосвідчений користувачами, які виріши проапгрейдить свій комп’ютер. У даній статті ми розповімо, про те, які бувають відеокарти і не помилитися при покупці нового відео прискорювача.

Інтегровані і дискретні відеокарти

Відповідаючи на питання, які бувають відеокарти, в першу чергу слід розповісти про інтегрованих і дискретних відкритих.

Інтегрована або вбудована відеокарта це відеокарта, яка не має окремої плати. Подібне рішення також може називатися інтегрованої або вбудованою графікою. В цьому випадку GPU (графічний процесор) вбудовується в чіпсет материнської плати або в центральний процесор. При цьому частина оперативної пам’яті комп’ютера відводиться під потреби вбудованого графічного процесора.

Використання вбудованої графіки дозволяє створити більш енегроеффектівний, тихий, дешевий і компактний комп’ютер. Як правило, вбудована графіка використовується в моноблочних комп’ютерах, ноутбуках і настільних комп’ютерах нижнього цінового діапазону.

Сучасні рішення з вбудованою графікою, наприклад AMD Fusion або Intel HD Graphics 4000, показують цілком серйозну продуктивність і можуть змагатися з дешевими дискретними відеокартами.

Дискретними відеокартами називають відеокарти, які виконані на окремій платі. Сучасні дискретні відеокарти підключаються до роз’єму PCI express. Раніше для цього використовувався роз’єм AGP. На платі такої відеокарти розміщуються всі компоненти відео підсистеми: графічний процесор, відео пам’ять, система харчування.

Відкрите з активним і пасивним охолодженням

Дискретні відеокарти можуть оснащуватися активним чи пасивним охолодженням. Активним охолодженням називають систему охолодження, в якій використовуються кулери (вентилятори). Як правило, на відеокарті може бути встановлено від одного до трьох кольорів. Така система охолодження дозволяє охолодити навіть найпотужніший графічний процесор, однак вона видає багато шуму. Тому любителям тихих комп’ютерів варто звернути увагу на пасивне охолодження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Дієтолог розповіла, які продукти викликають головний біль

Відкрите з пасивним охолодженням не оснащуються кулерами і не видають ніякого шуму. Однак, без кольорів неможливо охолодити потужні графічні процесори, тому такі рішення не відрізняються високою продуктивністю.

Відкрите з додатковим харчуванням і без

Більшість дискретних відеокарт вимагають додаткового живлення. На таких відкритих розміщується спеціальний роз’єм з шістьма або вісьмома контактами. На деяких найпотужніших рішеннях може бути встановлено відразу два роз’єми для додаткового живлення.

Якісні блоки живлення оснащені спеціальними кабелями для підключення додаткового живлення до відеокарти. Якщо блок живлення не оснащений спеціальними висновками для подачі додатково харчування, то можна використовувати спеціальні перехідники. Для малопотужних відеокарт а також відеокарт з пасивним охолодженням додаткове харчування не використовується.

Відкрите від AMD і NVIDIA

На сучасному ринку є дві великі компанії, які займаються виробництвом графічних рішень для настільних комп’ютерів і ноутбуків. Це компанії AMD і NVIDIA. Важливо розуміти, що компанії виробники відеокарт, наприклад ASUS, Gigabyte, MSI та інші, не займаються виробництвом графічних процесорів і використовують у своїй продукції процесори від AMD і NVIDIA. Серйозної різниці між AMD і NVIDIA немає. Вибір між AMD і NVIDIA це скоріше справа смаку.

Схожі статті

Як підключити монітор до комп’ютера

Murcia

Як відформатувати диск

Maria

Як встановити другий жорсткий диск на комп’ютер

Serega

Залишити коментар