25.6 C
Нью-Йорк
12.08.2020
Домашній комп'ютер

Як вибрати UPS

Як вибрати UPS
Типовий UPS для домашнього використання

Тип архітектури ДБЖ

Зараз на ринку існує три типи архітектури ІБП, це резервний ДБЖ, лінійно-інтерактивний ДБЖ, а також ДБЖ безперервної дії.

Найбільш поширеним типом є резервний UPS, також його називають Off-line UPS, Standby UPS або Back UPS. Даний тип має найпростішу конструкцію і найнижчу ціну. Особливістю резервних UPS є те, що вони починають використовувати заряд батарей тільки тоді, коли в мережі спостерігається просідання або зникнення напруги. Якщо з напругою все в порядку, то резервний UPS просто передає його з входу на виходи, додатково пропускаючи через фільтр.

лінійно-інтерактивні UPS або Line-Interactive UPS це джерела безперебійного живлення з більш складною конструкцією. Як правило, вони відносяться до середнього цінового діапазону. Пристрої даного типу можуть гнучко регулювати напругу за допомогою автотрансформатора (бустера).

Найбільш просунутими і дорогими джерелами безперебійного живлення є UPS безперервної дії або On-Line UPS. Дані пристрої використовують акумулятори постійно. В цьому випадку акумулятори грають роль такого собі буфера, який захищає техніку від перепадів напруги.

Потужність

Потужність є з головних характеристик для будь-якого джерела безперебійного живлення. Якщо ви хочете вибрати UPS, який зможе підтримувати вашу техніку в робочому стані, то вам необхідно дуже уважно підійти до цієї характеристики.

Отже, як вибрати UPS з достатньою потужністю? Для вказівки потужності UPS використовуються вольт-ампер або ВА (повна потужність). Для того щоб перевести звичну потужність в Ватах в вольт-ампер використовується коефіцієнт 0,7.

Потужність джерела безперебійного живлення (ВА) = Потужність підключається навантаження (Вт) / 0,7.

Час роботи від батареї

Більшість ДБЖ забезпечують від 3 до 10 хвилин роботи від батареї. Якщо навантаження менше максимальної, то, як правило, час роботи UPS збільшується.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як вибрати електронну книгу

Кількість розеток

Більшість сучасних ДБЖ оснащуються трьома і більше розетками. Не варто підключати до розетки всі можливі пристрої. Це значно зменшить час роботи в разі відключення електроживлення. Зокрема це стосується лазерних принтерів і ксероксів. Вони можуть створювати занадто велике навантаження для UPS.

Схожі статті

Як підключити відеокарту до комп’ютера

Sasha

Як дізнатися потужність блоку живлення

Megusta

Що робити якщо перегрівається комп’ютер

Marina

Залишити коментар