25.6 C
Нью-Йорк
12.08.2020
Домашній комп'ютер

Що таке БІОС

Що таке БІОС
Прості драйвери. БІОС оснащена найпростішими драйверами для спілкування з портами введення / виводу, пам’яттю і іншими компонентами комп’ютерів. Ці можливості використовуються операційними системами під час завантаження або збоїв. Також деякі найпростіші операційні системи використовують драйвери БІОС регулярно. Наприклад, такими як MS DOS.

Базова настройка комп’ютера. Також БІОС надає інтерфейс для виконання базової настройки комп’ютера. Цей інтерфейс називається BIOS Setup, саме з ним більшість користувачів асоціюють слово БІОС. Тут користувач може налаштувати такі параметри як: час і дата, включення і виключення компонентів інтегрованих в материнську плату, вибір накопичувача для завантаження операційної системи, тактові частоти і напруги процесора і т.д. Для того щоб відкрити BIOS Setup потрібно натиснути спеціальну кнопку на клавіатурі. Як правило, для цього використовують клавіші Del, F1, F2 або Esc.

Заміна для БІОС

БІОС розроблявся досить давно, тому на тлі сучасних технологій він виглядає досить відсталим. Для його заміни був розроблений Unified Extensible Firmware Interface або UEFI. Зараз розробкою даної технології управляє консорціум компаній Unified EFI Forum.

Спочатку дана технологія носила назву Intel Boot Initiative або Завантажувальна Ініціатива Intel. Вона розроблялася для серверів на базі процесорів Itanium. Пізніше назва була змінена на EFI, а ще пізніше на UEFI.

Порівняно з БІОС технологія UEFI має масу переваг. Серед основних з них: відсутність строгих апаратних обмежень (класичний БІОС підтримував тільки 16-бітний код і 1 мегабайт оперативної пам’яті), покращене взаємодія з завантажувачем операційної системи, більш просунута оболонка для взаємодії з користувачем і підтримка завантаження з жорстких дисків ємністю більше 2 терабайт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Контрольна сума файлу: що це таке і як перевірити

Схожі статті

Комп’ютер не бачить флешку: чому і що робити?

Sasha

Чому комп’ютер вимикається сам по собі

Megusta

Як визначити розрядність процесора, 32 або 64 біт?

Scooby

Залишити коментар