30.2 C
Нью-Йорк
04.08.2020
Офісні програми

Безкоштовний текстовий редактор

Безкоштовний текстовий редактор
Користувачі давно звикли, що для набору тексту потрібно використовувати Microsoft Word з пакету офісних програм Microsoft Office. Дана програма, безумовно, є лідером у своїй галузі і надає користувачеві масу можливостей. Але далеко не всім для роботи з текстом потрібні такі потужні програми. У даній статті ми розглянемо ряд безкоштовних текстових редакторів, які можуть стати гідною заміною Microsoft Word.

LibreOffice Writer — напевно, самий потужний безкоштовний текстовий редактор на даний момент. Цей додаток є частиною безкоштовного офісного пакету LibreOffice. Офісний пакет LibreOffice багатоплатформність з відкритим вихідним кодом. LibreOffice з’явився як відгалуження від відомого безкоштовного офісного пакету OpenOffice.

Безкоштовний текстовий редактор
LibreOffice Writer

Редактор LibreOffice Writer дозволяє без проблем працювати з текстовими документами в форматах Microsoft Word, RTF, XHTML і OASIS Open Document Format. Під час редагування тексту Writer відмінно справляється з вставкою таблиць, картинок і інших елементів, які часто використовуються в текстових документах. Зовнішній вигляд програми сильно нагадує старі версії редактора Microsoft Word. Тому розібратися з інтерфейсом не складе труднощів.

Якщо вам потрібен потужний і просунутий текстовий редактор, але ви не готові купувати пакет офісних програм Microsoft Office перше що варто подивитися це LibreOffice Writer.

AbiWord — ще один безкоштовний текстовий редактор. Як і офісний пакет LibreOffice для цієї програми є кросплатформним рішенням і розповсюджується під ліцензією GNU GPL.

Перша версія AbiWord з’явилася в 2002 році і з цього часу програма активно розвивається. Остання версія 2.8.6 з’явилася влітку 2010 року.

Безкоштовний текстовий редактор
AbiWord

AbiWord це легкий і простий текстовий редактор, неперевантаженість необов’язковими функціями. AbiWord дозволяє редагувати текст, створювати таблиці, колонтитули, виноски, вставляти в текст картинки, перевіряти орфографію в набраному тексті. Даний безкоштовний текстовий редактор підтримує всі популярні формати текстових файлів. Серед яких: власний формат ABW, DOC (Microsoft Word), RTF, HTML і plain text. За допомогою додаткових розширень AbiWord може імпортувати текстові файли в форматах ODT (OpenDocument), WPD (WordPerfect), SDW (StarOffice).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як відкрити Редактор локальної групової політики в Windows 10

В цілому AbiWord істотно поступається таким просунутим рішенням як LibreOffice Writer і Microsoft Word. Більш того даний редактор не завжди правильно імпортує файли у форматі DOC. Але при роботі з простими текстами, без великої кількості таблиць і інших нестандартних елементів, редактор AbiWord показує себе цілком непогано.

Google Drive (Google Docs) — це пакет офісних програм, які працюють прямо в браузері. Даний пакет онлайн програм доступний всім, хто зареєстрований в Google. Отримати доступ до даного рішення можна за адресою drive.google.com.

Для того щоб почати працювати з текстовим редактором Google Drive потрібно натиснути кнопку «Створити». Після чого вибрати пункт «Документ». Після цього завантажиться інтерфейс текстового редактора, в якому можна редагувати текст.

Безкоштовний текстовий редактор
Google Drive (Google Docs)

Текстовий редактор Google Drive оснащений усіма базовими функціями, необхідними для роботи з текстом . Користувач може вибирати шрифти, розмір шрифтів, виділяти текст кольором, вставляти посилання, картинки і нумеровані і ненумеровані списки.

Безкоштовний текстовий редактор
Google Drive (Google Docs)

Коли редагування документа завершено користувачеві доступно кілька способів збереження результатів. Створений документ можна завантажити (зберегти) на комп’ютер користувача або зберегти в хмарному сховище Google Drive (збереження в хмарному сховищі виконується автоматично). Також є можливість відразу опублікувати документ в Інтернеті. Для цього потрібно скористатися меню Файл — Опублікувати в інтернеті.

Схожі статті

Як побудувати графік в Excel

Marina

Як перетворити PDF в Word

Scooby

Як зробити формат A5 в Word

Maria

Залишити коментар