25.6 C
Нью-Йорк
12.08.2020
Домашній комп'ютер

Як дізнатися розрядність процесора

Як дізнатися розрядність процесора
В цьому вікні всі технічні характеристики процесора, встановленого у вашому комп’ютері. На розрядність процесора вказує підтримка інструкцій EM64T (Intel64), якщо у вас процесор від Intel, або підтримка інструкцій x86-64 (AMD64), якщо у вас процесор від компанії AMD. Якщо такі інструкції не відображаються в програмі CPU-Z, значить, ваш процесор є 32-розрядним.

Насправді, зустріти комп’ютер з 32 розрядним процесором зараз не так вже й просто. Адже все процесори, починаючи від AMD Athlon 64 і пізніших моделей Pentium 4, є 64-розрядними.

Зміст

  • Що таке розрядність процесора
  • В чому перевага 64 розрядних процесорів

Що таке розрядність процесора

Як дізнатися розрядність процесора, ми вже знаємо, тепер пора розібратися з самим поняттям розрядності. Розрядність це кількість розрядів (або бітів) які може одночасно обробляти процесор.

Розрядність процесорів росла по мене розвитку технологій. Так, в 1971 році компанія Intel створила перший 4-розрядно процесор 4004, потім був 8-ми розрядний 8080 і 16 розрядний 8086. У 1985 році з’явився перший 32 розрядний процесор 80386, що згодом став основою для всіх сучасних процесорів для ПК. А в 2003 році з’явився перший 64 розрядний процесор для настільних комп’ютерів, їм став Athlon 64 від компанії AMD.

Крім цього, термін розрядність може застосовуватися по відношенню до шин. Наприклад, в технічних характеристиках відеокарт вказується розрядність шини пам’яті. Розрядність шини це кількість біт, яке може бути передано по шині за один раз.

В чому перевага 64 розрядних процесорів

З точки зору кінцевого користувача ПК, 64 розрядні процесори мають тільки одне значну перевагу — можливість адресувати більше 4 Гб оперативної пам’яті. Тобто, при використанні 64 розрядного процесора, ви можете встановити на свій комп’ютер 8, 16, 32 або будь-яке інше кількість гігабайт оперативної пам’яті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як дізнатися ім'я комп'ютера в локальній мережі

Природно, крім 64 розрядного процесора у вас повинна бути встановлена ​​і 64 розрядна операційна система. Якщо, на комп’ютер з 64 розрядним процесором встановити звичайну 32 розрядну операційну систему, то комп’ютер буде працювати в 32 розрядному режимі і обсяг доступної пам’яті буде обмежений 4 Гб.

Для того щоб дізнатися яка операційна система встановлена ​​на вашому комп’ютері відкрийте: Панель управління — Система і безпека — Система.

Як дізнатися розрядність процесора
Тут зібрана деяка інформація про вашому комп’ютері і операційній системі. Навпаки пункту «Тип операційної системи» буде вказана розрядність встановленої операційної системи.

Схожі статті

Як встановити SSD диск

Alex

Типи оперативної пам’яті

Serega

Як дізнатися який процесор на комп’ютері

Lamaxima

Залишити коментар