25.6 C
Нью-Йорк
12.08.2020
Домашній комп'ютер

Помилка Cpu fan error

Помилка Cpu fan error
Для того щоб перевірити чи не блокує чи кабель обертання кулера, вам необхідний зняти бічну кришку системного блоку і включити комп’ютер. Поспостерігайте за кольором процесора під час роботи комп’ютера. Зверніть увагу на кабель живлення кулера, а також інші кабелі всередині системного блоку. Якщо що то блокує роботу кулера або не дає йому обертатися на повну потужність, то вимкніть комп’ютер і зафіксуйте кабелі всередині системного блоку таким чином, щоб цього не відбувалося.

Кулер не підключений до материнської плати безпосередньо. Якщо ви підключаєте кулер процесора через будь-які перехідники, то не варто дивуватися, якщо при включенні комп’ютера ви будете бачити повідомлення Cpu fan error Press F1.

Нерідкі випадки, коли кулер процесора підключають до спеціальної інформаційної панелі в передній частині системного блоку. Така панель виводить інформацію про швидкість обертання кулера і інших параметрах роботи комп’ютера. При такому підключенні можливі найрізноманітніші проблеми, і помилка Cpu fan error в тому числі.

Кулер підключений не до того роз’єму на материнській платі. На сучасних материнських платах є кілька роз’ємів для підключення кулера. Наприклад, роз’єм для підключення вентилятора на корпусі системного блоку може називатися Chassis Fan, а роз’єм для підключення процесорного кулера Power Fan Speed. Якщо переплутати ці роз’єми, то комп’ютер може повідомляти про помилку Cpu fan error.

Щоб виключити цю можливість уважно вивчіть материнську плату та інструкцію до неї. Переконайтеся, що ви підключили кулер процесора до потрібного роз’єму.

Кулер не справний. Несправність кулер досить рідкісне явище, але, тим не менш, не варто повністю виключати такий варіант. Якщо ви все перепробували, але позбутися від помилки Cpu fan error не виходить, то вам варто сходити в магазин і придбати новий кулер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Помилка " Стандартний додаток скинуто " на Windows 10 - що робити?

Якщо нічого не допомагає. Як тимчасове рішення проблеми, ви можете відключити цю помилку в BIOS. Для цього знайдіть в налаштуваннях функції управління кольором процесора і відключіть їх.

Помилка Cpu fan error
Також можна вимкнути очікування натискання на кнопку F1. В цьому випадку будуть ігноруватися всі подібні помилки.

Помилка Cpu fan error
Необхідно відзначити, що відключати повідомлення в BIOS варто тільки на короткий час, так як несправність кулера несе потенційну загрозу процесору.

Схожі статті

Немає сигналу на моніторі при включенні комп’ютера

Axel

Як вибрати SSD

Megusta

Як дізнатися яка у мене оперативна пам’ять

Murcia

Залишити коментар