30.2 C
Нью-Йорк
04.08.2020
Домашній комп'ютер

Як підібрати оперативну пам’ять для комп’ютера

Як підібрати оперативну пам'ять для комп'ютера
Якщо ви бажаєте отримати більш детальну інформацію про кожну з планок встановленої у вас оперативної пам’яті, то перейдіть на вкладку «SPD».

src=»https://a2os.org.ua/wp-content/uploads/2020/01/1580228583_Kak-podobrat-operativnuyu-pamyat-dlya-komp-yutera_1.png» title=»Як підібрати оперативну пам’ять для комп’ютера» alt=»Як підібрати оперативну пам’ять для комп’ютера» width=»403″ height=»362″ />
Крім самого типу пам’яті (DDR, DDR2, DDR3 і DDR4 ) потрібно враховувати, що для настільних комп’ютерів і ноутбуків використовуватись різні типи роз’ємів. У настільних комп’ютерах використовуються роз’єми DIMM, а в ноутбуках SO-DIMM. Також SO-DIMM можуть використовуватися і в компактних версіях настільних ПК.

Тому для того щоб бути впевненим, що підібрана вами оперативна пам’ять встане в роз’єм для пам’яті в материнській платі, необхідно, щоб у пам’яті і материнської плати збігся не тільки тип, а й роз’єм.

Крок № 2. Підбираємо потрібну частоту оперативної пам’яті.

Після того як ви визначилися з типом і роз’ємом оперативної пам’яті, вам необхідно визначитися з частотою пам’яті , яка вам необхідна. Тут є кілька важливих моментів:

  • Частота пам’яті повинна підтримуватися материнською платою. З цим зазвичай не буває проблем. Оскільки сучасні материнські плати підтримують широкий діапазон частот оперативної пам’яті. Проте, це потрібно перевірити. Для цього введіть у пошукову систему назву вашої материнської плати і зайдіть на сайт її виробника. Там буде вказано, які частоти пам’яті підтримує дана плата.
  • Також частота пам’яті повинна підтримуватися процесором. Перевіряється це точно також. Вводите в пошук назву процесора і дивіться технічні характеристики на офіційному сайті виробника. Зазвичай процесори більш жорстко обмежені по максимальній частоті пам’яті.
  • Після цього визначаєте максимальну частоту оперативної пам’яті, з якої можуть працювати материнська плата і процесор. Це і є та частота, яку ви можете використовувати;
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як очистити пам'ять на комп'ютері з Windows 7 і Windows 10

При цьому потрібно зазначити, що:

  • Ви не зобов’язані купувати оперативну пам’ять з максимальною підтримуваною частотою . З метою економії ви можете вибрати пам’ять з більш низькими частотами, і все буде працювати. Головне, щоб ці частоти підтримувалися материнською платою і процесором.
  • Якщо тип пам’яті збігається, то ви можете встановити пам’ять з більш високими частотами. Але, вона все одно буде працювати на максимально допустимій частоті для материнської плати і процесора.
  • Ви може встановити оперативну пам’ять з різними частотами, але вона буде працювати на частоті найповільнішої планки пам’яті. Хоча встановлювати різну пам’ять не бажано.

Також потрібно звернути увагу на тайминги. Тут немає ніяких обмежень з боку материнської плати або процесора, але таймінги впливають на продуктивність. Чим нижче таймінги, там швидше пам’ять.

Крок № 3. Перевіряємо максимальний обсяг оперативної пам’яті і наявність вільних слотів на материнській платі.

Ще один важливий момент, на яке потрібно звернути увагу, при підборі оперативної пам’яті, це максимальний обсяг, який підтримує материнська плата і процесор. На сайті виробника материнської плати і процесора (там же де ви дивилися частоти) потрібно подивитися максимальний обсяг оперативної пам’яті. Очевидно, що цей обсяг не можна перевищувати.

Також потрібно перевірити наявність вільних слотів на материнській платі. Для цього потрібно зняти бічну кришку комп’ютера і оглянути плату. Головне не забудьте перед цим повністю знеструмити комп’ютер.

Крок № 4. Заключний етап підбору оперативної пам’яті для комп’ютера.

Бажано, завжди встановлювати однакові планки оперативної пам’яті. Так ви уникнете проблем з сумісністю, які хоча і дуже рідко, але трапляються. Тому якщо є можливість, то пам’ять краще встановлювати відразу цілим комплектом.

Якщо ж встановити відразу весь комплект пам’яті немає можливості, то вам потрібно підібрати максимально схожу пам’ять. Знайдіть планки пам’яті з точно такими ж характеристиками, як встановлено у вас (порівняйте обсяг однієї планки, частоти, таймінги).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  температура комп'ютера

Схожі статті

Як подивитися, яка відеокарта на Windows 7

Undershmidtther

Як оновити драйвер відеокарти

Dmitry

Як перевірити температуру ноутбука

Alfonso

Залишити коментар