30.2 C
Нью-Йорк
04.08.2020
Домашній комп'ютер

Що таке відеокарта

Що таке відеокарта
Дискретна відеокарта для ноутбука:

Що таке відеокарта

Основні характеристики відеокарт

  • Графічний чіп (GPU). Це головний процесор відеокарти, він виконує розрахунок вихідного розміру, дозволяючи звільнити від цієї операції центральний процесор комп’ютера або ноутбука. Є основним елементом графічної плати, оскільки від нього залежать продуктивність і можливості всього пристрою. Сучасні графічні чіпи за складністю практично не поступаються центральному процесору, а іноді навіть перевершують його за кількістю транзисторів і по обчислювальної потужності.
  • Тактова частота графічного чіпа. Істотно впливає на продуктивність відеоадаптера: чим вище частота, тим швидше він працює і тим більшу кількість тепла виділяє. Тому за допомогою збільшення робочої частоти графічного процесора можна виконати розгін відеокарти.
  • Частота відеопам’яті. Чим вище ця величина, тим швидше працює підсистема пам’яті.
  • Тип відеопам’яті. В даний час в відкритих застосовується кілька типів оперативної пам’яті: DDR або спеціально розроблена пам’ять типу GDDR. Найбільш поширеною є GDDR3.
  • Розрядність шини пам’яті. Істотно впливає на пропускну здатність пам’яті і загальну продуктивність відеокарти. Характеризується кількістю біт даних, які передаються за один цикл. Чим більше розрядність шини пам’яті, тим вище швидкість роботи. У недорогих відкритих розрядність зазвичай становить 64 або 128 біт, в дорогих — від 256 біт і вище.
  • Роз’єми. Призначені для підключення до відеокарти зовнішніх пристроїв і для виведення на них відеосигналу. Всі роз’єми діляться на дві основні групи: цифрові і аналогові. При аналоговому підключенні якість зображення сильно залежить від безлічі факторів. Це часто спотворює зображення, тому такі роз’єми витісняються цифровими інтерфейсами.

Найбільш поширені такі типи роз’ємів:

  • DVI — може бути аналоговим, цифровим або комбінованим, зазвичай використовується тільки на відкритих для настільних комп’ютерів;
  • HDMI — виключно цифровий інтерфейс, використовується як на ноутбуках, так і на звичайних настільних комп’ютерах;
  • DisplayPort — виключно цифровий інтерфейс, використовується як на ноутбуках, так і на звичайних настільних комп’ютерах, але менш розпод остранен ніж HDMI;
  • D-Sub або VGA — аналоговий інтерфейс, використовується на ноутбуках і настільних комп’ютерах, останнім часом втрачає свою популярність;
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як подивитися, яка відеокарта на Windows 7

Основні виробники графічних чіпів

Зараз існує тільки дві великі компанії-виробники графічних процесорів — NVIDIA і AMD (торгові марки GeForce і Radeon відповідно). Однак самі вони не продають споживачам відеокарти, так як працюють з іншими компаніями, які випускають готові продукти на базі відеопроцесорів цих виробників. Відкрите від різних виробників, виготовлені на однаковому чіпі виробництва AMD або NVIDIA, часто відрізняються тільки упаковкою, наклейками і комплектацією, оскільки засновані на оригінальному дизайні.

Іноді кінцевий виробник відеокарт розробляє власний дизайн виробу, підвищує частоти, змінює систему охолодження і так далі. Таким чином він намагається виділити свій продукт серед інших подібних, заснованих на однаковому процесорі.

Схожі статті

Краща материнська плата 2013 року

Tanya

Як оновити BIOS

Marina

Socket LGA 2011: які процесори підходять

Bobby

Залишити коментар