25.6 C
Нью-Йорк
12.08.2020
Комп'ютерні мережі

Що таке Ethernet

Що таке Ethernet
Розповісти популярно про те, що таке Ethernet не просто. Якщо в двох словах, то Ethernet це технологія побудови комп’ютерних мереж. Існує велика кількість стандартів Ethernet мереж. Вони відрізняються швидкістю передачі, типами кабелів і обладнанням.

Історія технології Ethernet тягнеться з далекого 1972 року. Саме тоді з’явилися перші версії технології Ethernet. Перші експериментальні версії Ethernet дозволяли передавати дані зі швидкістю до 3 Мбіт / с. Повноцінний Ethernet з’явився на початку 80-х років. Так, перша офіційна версія стандарту з’явилася в 1983 році. В якості середовища використовувався коаксіальний кабель.

Справжнім ривком для технології став перехід до використання кручений пари. Нове середовище передачі дозволила підвищити швидкість до 100 Мбіт / с. Високошвидкісна версія технології отримала назву Fast Ethernet. З приходом Fast Ethernet покращилась не тільки швидкість, але і простота і надійність мереж. Завдяки цим поліпшенням технологія Ethernet отримала величезну популярність. Зараз Ethernet контролер є в кожному комп’ютері і в більшості випадків саме він використовується для підключення до Інтернету.

Стандарти Ethernet можна розділити по швидкості передачі даних, яку вони забезпечують:

  • 10 Мбіт / с — мережа на базі коаксіального кабелю або кручений пари, на даний момент не використовується;
  • 100 Мбіт / с (Fast Ethernet) — мережу на базі кручений пари, на даний момент найбільш поширений варіант мережі Ethernet, використовується при побудові домашніх і офісних локальних мереж, а також для підключення користувачів до Інтерні у.
  • 1 Гбіт / с (Gigabit Ethernet) — мережу на базі кручений пари або оптоволокна. Gigabit Ethernet по кручений парі зараз підтримується більшістю сучасних контролерів, завдяки чому цей варіант мережі Ethernet також часто використовується для побудови домашніх і офісних локальних мереж. Для підключення користувачів до Інтернету використовується рідко;
  • 10 Гбіт / с — мережа на базі оптоволокна, використовується Інтернет провайдерами;
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке IPS

Технологія Ethernet продовжує свій розвиток. Уже розроблені нові стандарти Ethernet-мереж, які дозволять передавати дані зі швидкістю 40 і 100 Гбіт / с.

Схожі статті

Як відправити великий файл по пошті

Bobby

Як підключити роутер

Scooby

Як відкрити порти на роутері TP — LINK

Coolio

Залишити коментар