26.7 C
Нью-Йорк
13.07.2020
Комп'ютерні мережі

Що таке логін

Незважаючи на широке проникнення інтернету і веб-технологій в життя кожного жителя країни, іноді, особливо у початківців користувачів, виникає питання — що таке логін, для чого він служить і як вибрати відповідний.

Логін (від англійського login) — особливий ідентифікатор, що дозволяє користувачеві комп’ютерної системи отримати доступ до розділів, що містять інформацію, не призначену для перегляду сторонніми особами. Крім того, терміном «логін» позначають і сам процес авторизації і аутентифікації користувача. На практиці це означає, що за логіном система визначає — хто ви і що вам дозволено. Процес, зворотний процес називають логаутом.

Сам термін походить від дієслова to log in, що позначає процес авторизації на ранніх прототипах сучасних інтернет-сайтів, коли сервер для кожного, хто входить користувача створював спеціальний запис у файлі журналу, званого log- файлом. «Додати в log-файл» і позначали словом log in, що скоротився згодом до login.

Логіном, в залежності від програми, може бути:

  • рядок імені;
  • електронну поштову адресу;
  • унікальний номер (в тому числі шістнадцятковий);
  • вигадане прізвисько;

А крім того в якості альтернативи для входу в додаток або сервіс може використовуватися:

  • відбиток пальця,
  • малюнок сітківки ока,
  • штрих-код,
  • магнітна карта

Також існують і інші способи однозначно і унікально позначити користувача.

Крім логіна в процесі авторизації бере участь, зазвичай, ще пароль — спеціальне слово, відоме тільки користувачеві, перевіривши яке, система може гарантувати, що перед нею саме власник акаунта.

Логін не обов’язково буде відображатися в якості вашого імені в системі. Багато програми та сервіси дозволяють додатково вказати ім’я користувача, при цьому логін буде використовуватися в якості основного ідентифікатора при роботі.

Ключова вимога, що пред’являється до логіну комп’ютерними системами — унікальність. З цього обмеження відбуваються і всі інші, іноді спрощуючи вибір, а іноді значно ускладнюючи його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке Ethernet

Зазвичай, в якості логіна можна вживати власне ім’я в довільній записи, включаючи символи рідного алфавіту і прогалини, наприклад «Іван Іванов» або «Jane Dow». Другий поширений спосіб — вказівка ​​адреси електронної пошти, наприклад «ivanovi@email.com». Одним з істотних переваг цього способу є той факт, що електронна адреса гарантовано унікальний.

В будь-якому іншому випадку може виникнути ситуація, що бажаний логін може бути зайнятий, тобто використаний іншим користувачем. У разі, якщо зайнятим виявився вашу електронну адресу, це може свідчити про спробу використовувати ваші особисті дані або вкрасти інформацію, і слід негайно зв’язатися в адміністраторами ресурсу з метою обмежити діяльність від вашого облікового запису. В іншому випадку потрібно просто вибрати більш рідкісне ім’я.

Одним із способів створення унікального імені є розширення слова числом, часто це або рік реєстрації, або дата народження. Не варто забувати, що рік народження є особистою інформацією і в деяких випадках може стати доступний хакерам. Також до імені можна додати найменування професії, хобі, будь-яка іноземна слово.

Крім того, в інтернеті можна знайти спеціальні генератори, які за особливим набору правил здатні скласти унікальне слово або набір слів, які підходять за стилістикою, написання і звучанню під будь-який набір вимоги — від ельфійського імені для аккаунта онлайн ігри до випадкових послідовність символів для тимчасової реєстрації на потенційно небезпечних ресурсах.

Схожі статті

Як дивитися фільми з комп’ютера на телевізорі

Murcia

Як подивитися пароль від Wi — Fi на комп’ютері

Maxim

Як поставити пароль на Wi — Fi

Axel

Залишити коментар