23.9 C
Нью-Йорк
09.08.2020
Ноутбуки

Як скинути BIOS на ноутбуці

Як скинути BIOS на ноутбуці
Якщо інформації про кнопку на екрані немає, то можете спробувати натискати на клавіші, які найчастіше використовуються для відкриття BIOS Setup. Наприклад: DELETE, F10, F11, F12, F1, F2, F3, Esc.

Після входу в BIOS Setup потрібно знайти функцію для скидання налаштувань. Зазвичай така функція знаходиться в останньому розділі налаштувань БІОС і називається «Load Setup Default». Також можливі й інші назви для цієї функції. Наприклад, «Load Safe-Fail Defaults». Точно сказати, як буде називатися ця функція у вашій версії БІОС можна. Тут ви повинні зорієнтуватися самостійно.

Як скинути BIOS на ноутбуці
Після використання даної функції комп’ютер піде на перезавантаження, після чого запуститься зі стандартними настройками BIOS.

Скидання налаштувань BIOS на ноутбуці за допомогою відключення батарейки

Другий спосіб скидання налаштувань БІОС це відключення батарейки, яка знаходиться на материнській платі і живить CMOS пам’ять. Батарейку відключають на 1-2 хвилини, після чого ставлять назад і збирають комп’ютер. Цього короткочасного відключення досить для того щоб очистити CMOS пам’ять і скинути настройки BIOS. Зазвичай до цього способу вдаються тільки тоді, коли комп’ютер взагалі не завантажується і увійти в BIOS Setup можна.

На настільних комп’ютерах це робиться дуже легко. Для цього досить зняти бічну кришку і відключити батарейку. З ноутбуками ж все трохи складніше.

На ноутбуках дана батарейка може розміщуватися в різних місцях. Іноді, для того щоб отримати доступ до батарейці досить відкрити відсік для доступу до жорсткого диска і оперативної пам’яті. А іноді, батарейка CMOS пам’яті захована так глибоко, що до неї можна отримати доступ тільки після повного розбору ноутбука.

Для того щоб визначити, де на вашому ноутбуці знаходиться дана батарейка вам потрібно ознайомитися з керівництвом по техобслуговування вашого ноутбука . Для того щоб знайти таке керівництво введіть в пошукову систему запит складається з фрази «Service Guide» і назви вашого ноутбука. Також можна використовувати фразу «Service Manual».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як збільшити оперативну пам'ять на ноутбуці

Далі в керівництві з техобслуговування потрібно знайти розділ, який описує процес відключення батарейки. Зазвичай даний розділ називається «Removing the RTC Battery» або «Removing the CMOS Battery». Наприклад, ось так виглядає інструкція по зняттю батарейки для ноутбука Acer Aspire 5810T.

Як скинути BIOS на ноутбуці
Якщо вам пощастило, і батарейка CMOS знаходиться у відсіку для жорсткого диска і оперативної пам’яті, то її можна відключити і підключити назад без особливого ризику. Головне чітко слідувати інструкції в керівництві з техобслуговування.

Якщо ж на вашому ноутбуці для доступу до батарейці потрібно виконувати повний розбір пристрою, то без належних знань і досвіду це краще не робити. Зверніться в сервісний центр, так ви заощадите свій час і нерви.

Схожі статті

Як правильно використовувати ноутбук

Scooby

Як дізнатися який процесор на ноутбуці

Murcia

Як збільшити яскравість на ноутбуці

Pasha

Залишити коментар