31.05.2020
Безпека

KeePass — безпечне зберігання паролів

KeePass - безпечне зберігання паролів
В наступному меню нам пропонують вибрати методи захисту нашої бази даних. Це може бути майстер пароль, файл-ключ, або прив’язка до користувача Windows. Можливе використання всіх цих методів одночасно або їх будь-яка комбінація.

src=»https://a2os.org.ua/wp-content/uploads/2020/01/1580223682_KeePass-bezopasnoe-hranenie-paroleiy_1.png» title=»KeePass — безпечне зберігання паролів» alt=»KeePass — безпечне зберігання паролів» width=»535″ height=»462″ />
Після вибору захисту для налаштувань з’являється меню, в якому пропонується ввести інформацію про базу та зробити деякі несуттєві настройки майбутньої бази.

KeePass - безпечне зберігання паролів
Все, після цього можна приступати до заповнення бази паролями.

KeePass - безпечне зберігання паролів
KeePass - безпечне зберігання паролів
Але навіть після того як ваші паролі збережені в зашифрованою базі даних програми KeePass ви не можете бути повністю впевнені в їх збереження. Так, вкрасти їх тепер буде дуже складно, але ви можете втратити їх разом із зашифрованим файлом. Так що при такому методі зберігання паролів дуже важливо піклується про резервних копіях.

Резервне копіювання бази паролів.

Резервні копії необхідно зберігати на іншому жорсткому диску або іншому носії. Для створення резервних копій можна використовувати спеціальні програми, але коли вам потрібно зробити резервну копію всього одного файлу набагато зручніше використовувати звичайну консоль.

У мене скрипт, який робить резервні копії файлу з паролями, виглядає приблизно так

copy mypasswords.kdbx d: ackups% DATE% _mypasswords.kdbx

copy mypasswords.kdbx f: ackups% DATE% _mypasswords.kdbx

copy mypasswords.kdbx e : ackups% DATE% _mypasswords.kdbx

Даний скрипт я назвав backup.bat і поклав в папку з файлом-базою паролів. Скрипт запускається кожного разу при старті системи, для цього я просто скопіював його ярлик в папку «Автозавантаження» в меню «Пуск». Як бачимо, скрипт робить три копії файлу з паролями в три папки на різних жорстких дисках.

Параметр% DATE% при виконанні скрипта замінюється на поточну дату. Це зроблено для того що б старі файли не перезаписувати новими. Після декількох запусків скрипта в папці з резервними копіями буду лежати файли приблизно з такими назвами: 01.11.2010_mypasswords.kdbx, 02.11.2010_mypasswords.kdbx і т.д.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Створення паролів: як придумати надійний пароль

Якщо цей прийом не використовувати в разі пошкодження файлу з паролями скрипт перезапише резервні копії пошкодженим файлом, і ви втратите всі свої паролі. У мене, на жаль, таке вже траплялося. Вам доведеться трохи під редагувати скрипт під свої потреби, замінити шляху до резервних копій і назви файлів, але в цілому скрипт готовий до використання.

Схожі статті

Як зберігати важливі файли

Axel

Що таке фішинг

Murcia

Як зайти на сайт, якщо доступ закритий

Alex

Залишити коментар