31.05.2020
Безпека

Особиста інформація в мережі: сервіси Google

Захист особистої інформації в мережі одна з основних проблем комп’ютерної безпеки. Користуючись, кожен день улюбленими онлайн ресурсами, ми навіть не уявляємо, який обсяг особистої інформації стає доступний власнику такого онлайн сервісу. Такі сайти як Google, Facebook, Вконтакте і багато інших збирають гігабайти інформації про своїх користувачів.

В даній статті ми ознайомимося з інформацією, яку збирає, за допомогою своїх незліченних онлайн сервісів, корпорація зла компанія Google.

Перше що нам потрібно зробити відвідати сторінку www.google.com/dashboard. Якщо ви активно користуєтеся сервісами Google, тут ви вперше зможете усвідомити, скільки інформації ви вже «злили». Тут ви знайдете як мінімум: своє ім’я, вік, пошту, контакти, особистий блог, документи, історію веб пошуку, rss підписки, акаунти на YouTube, Picasa і т.д.

Розглянемо кілька сервісів Google, які активно збирають будь-яку інформацію про вас і «дбайливо» зберігають її.

Перейдемо на дуже цікаву сторінку за адресою www.google.com/ads/preferences. Тут ви зможете ознайомитися зі списком категорій ваших інтересів. Цю інформацію Google використовує для показу вам рекламних оголошень. Відвідавши цю сторінку вперше, я був вражений, наскільки точно Google визначив сферу моїх інтересів. Тут я знайшов категорії пов’язані з моєю роботою, відпочинком і навіть хобі.

Наступною сторінкою, з нашою інформацією, яку нам необхідно відвідати буде www.google.com/history/. Відкривши цю сторінку, стає ясно, як Google визначає цікаві вам категорії для показу своїх рекламних оголошень. Особисто я тут виявив добре каталогізувати інформацію про своїх пошукових запитах за останніх пару років.

Адже це далеко не вся інформація, про вас якій Google володіє. Якщо ви активно користуєтеся сервісами YouTube і Picasa, швидше за все там можна знайти вашу фотографію. Якщо ви користуєтеся поштою, системою миттєвих повідомлень, контактами інформація про вашому колі спілкування також доступна. Інформація з вашої електронної переписки і сервісу «Документи Google» розповість все про вашу роботу. І так далі, перерахувати всі сервіси Google в рамках однієї короткої статті неможливо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як перевести сторінку в Google Chrome на російський

Чому це небезпечно? Якщо ви законослухняна людина вам може здатися що вам нема чого приховувати. Але, адже крім правоохоронних органів ця інформація може потрапити і в інші руки. Витік інформації через співробітників Google цілком імовірна (були випадки), також можливий прямий злом аккаунта. Для всіх сервісів Google використовується один логін і пароль, так що в разі злому шахраї отримають доступ до всієї вашої онлайн життя. І як він використовує цю інформацію, залежить тільки від його фантазії.

Що можна зробити? Відмовитися від використання цих сервісів було б занадто радикальним виходом для звичайного користувача. Однак видалити зібрану інформацію, якої ви не користуєтеся, і відключити непотрібні сервіси просто необхідно. Також бажано почати використовувати кілька Google акаунтів для різних сервісів. Звичайно, це створює деякі незручності, але, по крайней мере, в разі злому кількість «злитої» в мережу інформації буде значно менша.

Схожі статті

KeePass — безпечне зберігання паролів

Maxim

Як прибрати спливаючі рекламні оголошення в браузері

Maria

Що таке брандмауер

Dmitry

Залишити коментар