24.8 C
Нью-Йорк
13.08.2020
Безпека

Що таке брандмауер

Брандмауер (або Firewall) — це програмний комплекс, який служить для захисту комп’ютера від злому хакерами, а також всіляких вірусів і «троянів». Завдяки даній системі підвищується ступінь безпеки роботи в мережі і відображені багато атаки на комп’ютер за рахунок фільтрації деяких інформаційних пакетів. Саме тому настійно рекомендується не відключати брандмауер. Якщо користувача не влаштовує стандартний брандмауер, то його в будь-який момент можна поміняти на сторонній. Однак повністю відключати його вельми небезпечно.

Firewall відстежує і блокує всі потенційно небезпечні підключення, тим самим ефективно захищаючи особисті дані користувача. Але не варто плутати брандмауер з антивірусними програмами, які призначені для боротьби з погрозами, вже розташованими на комп’ютері або на знімних носіях. Проти мережевих атак антивіруси безсилі. А що таке брандмауер і чим він займається? Він не стежить за тим, які дії виконуються на самому комп’ютері (зрозуміло, якщо не передається інформація в мережу). Головним завданням брандмауера є спостереження саме за мережевим трафіком. Тільки спільне використання антивіруса і firewall може гарантувати повну безпеку комп’ютера.

Зміст

 • Для чого потрібен брандмауер
 • Брандмауер Windows
  • Включення і відключення брандмауера Windows
  • Додавання виключень

Для чого потрібен брандмауер

Брандмауер на комп’ютері повинен виконувати такі завдання:

 • Відстежувати всі підозрілі з’єднання. Деякі програми з комп’ютера можуть намагатися відправити певні дані в інтернет, а також отримати з нього ту чи іншу інформацію. Іноді це поштова програма (Outlook Express), месенджер (ICQ, MSN) — в цьому випадку все нормально, але якщо зовсім невідома користувачеві програма або додаток раптом намагається самостійно налагодити контакт зі всесвітньою мережею — можна з високою часткою ймовірності стверджувати, що це «троян ».
 • Блокувати всі порти, непотрібні для роботи, і аналізувати трафік, що йде через відкриті порти. За допомогою портів комп’ютер спілкується з Інтернетом. Через них же виробляються атаки на ПК. Firewall повинен захищати ці порти, попереджаючи користувача про всі підозрілі спробах проникнення.
 • Спостерігати за виконуваними або запускаються програмами. Якщо програма запускається в перший раз, то брандмауер запам’ятовує її дані. І коли під час чергового запуску раптом з’ясується, що програма змінилася, firewall повинен попередити про це користувача (якщо він налаштований належним чином).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке ЦП в комп'ютері

Як показує статистика, комп’ютер, на якому не встановлено брандмауер і який знаходиться в інтернеті, залишається незаражених максимум пару хвилин. Після закінчення цього часу користувач неодмінно отримає порцію шкідливих програм.

Брандмауер Windows

В операційній системі Windows є вбудований брандмауер і він має досить великою кількістю функцій, хоча його інтерфейс не зовсім зручний.

В Windows вбудований розширений інтерфейс настройки брандмауера, в якому можна створити для нього додаткові правила. Наприклад, блокувати з’єднання з інтернетом певних програм або дозволити додатком зв’язуватися тільки з конкретними адресами.

Користувач може використовувати програму стороннього виробника для розширення функції брандмауера Windows, тим самим змушуючи його кожен раз запитувати дозвіл при спробі нової програми з’єднатися з інтернетом. Серед програм, які успішно працюють в парі з брандмауером, можна виділити Windows Firewall Control.

Розглянемо на прикладі операційної системи Windows 10, як виробляються основні операції з вбудованим брандмауером. У всіх останніх версіях Windows ці дії практично ідентичні.

Включення і відключення брандмауера Windows

Для включення або відключення брандмауера Windows необхідно зайти в «Панель управління Система і безпека Брандмауер Windows Увімкнення або вимкнення брандмауера Windows». А потім для розділів «Параметри для приватної мережі» і «Параметри для громадської мережі» потрібно перемістити покажчик в положення «Включити брандмауер Windows», і підтвердити дію натисканням кнопки «Ok».

Також ви можете відкрити настройки брандмауера в «Панелі управління» за допомогою команди «firewall.cpl». Для цього потрібно відкрити меню «Виконати» за допомогою комбінації клавіш Win + R, ввести команду «firewall.cpl» і натиснути на кнопку «Ok».

Додавання виключень

Якщо Брандмауер Windows блокує роботу потрібного вам додатка, то ви можете додати його в список виключень. Робиться це в такий чином:

 • Відкриваємо «Панель управління Система і безпека Брандмауер Windows Дозвіл взаємодії з додатком або компонентом в брандмауері Windows».
 • Натискаємо кнопки «Змінити параметри» і «Дозволити інші додатки ».
 • Далі відкриється вікно, для пошуку потрібної програми. Тут потрібно натиснути «Обзор».
 • Вибираємо потрібну програму і підтверджуємо дію натисканням кнопки «Додати».
 • Додана програма з’явиться в списку дозволених програм і компонентів. Навпаки неї потрібно встановити галочки в пунктах «Публічна» і «Приватна» мережу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке Steam

Після виконання описаних вище дій не забудьте зберегти настройки натисканням на кнопку «Ok».

Схожі статті

Як поміняти пароль в STEAM

Maxim

Як зберігати важливі файли

Axel

Як поставити пароль на ноутбук

Murcia

Залишити коментар