29.8 C
Нью-Йорк
10.07.2020
Ноутбуки

Що краще для будинку ноутбук або комп’ютер

Що краще для будинку ноутбук або комп'ютер
Для того щоб відповісти на питання, що краще для будинку ноутбук або комп’ютер, потрібно розглянути кілька параметрів. Перший з них — це мобільність. Ноутбук — це мобільний пристрій. Його легко переносити з місця на місце, з ним можна працювати не тільки за столом, а й на дивані, в ліжку або в будь-якому іншому місці. При цьому для роботи з ноутбуком вам не потрібно нічого, ніяких моніторів, клавіатур і інших пристроїв. Ноутбук можна використовувати навіть без мишки.

У той час як настільний комп’ютер жорстко прив’язаний до столу, на якому він встановлений. Ви, звичайно, можете перемістити його на інше місце, але ви навряд чи будете робити це занадто часто. Оскільки процедура перенесення настільного комп’ютера з одного місця на інше досить втомлює.

Тому, якщо вам важлива мобільність, якщо ви хочете мати можливість легко переміщати комп’ютер і працювати в різних місцях, то вам однозначно потрібен ноутбук. В цьому випадку всі недоліки ноутбука, які ми опишемо нижче, будуть для вас не такими вже критичними, оскільки вони фактично є наслідком його мобільності.

Що краще для любителів працювати за столом

Що краще для будинку ноутбук або комп'ютер
З іншого боку, якщо вам не потрібна мобільність, якщо ви плануєте працювати з комп’ютером виключно за столом, то в цьому випадку настільний комп’ютер має ряд помітних переваг.

По-перше, купуючи настільний комп’ютер для будинку ви можете вибрати саме такий монітор, який вам потрібен. Наприклад, ви можете придбати монітор з діагоналлю 27 дюймів або більше. У ноутбуків таких діагоналей просто немає, тому тут перевага за звичайним комп’ютером. Звичайно, ви можете підключити монітор і до ноутбука, але навіщо переплачувати за ноутбук, якщо ви все одно плануєте підключати до нього монітор і використовувати виключно за столом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як підключити стаціонарний комп'ютер до Wi - Fi

По-друге, купуючи настільний комп’ютер ви можете вибрати саме таку конфігурацію, яка потрібна під ваші завдання. Ви можете самостійно підібрати компоненти і зібрати ПК або звернутися в спеціалізовані компанії, де вам допоможуть підібрати підходящу конфігурацію і зберуть її. Так чи інакше покупка настільного комп’ютера з такої індивідуальної конфігурацією буде вигідніше покупки ноутбука. Так як ви будете платити тільки за те, що вам реально потрібно, а не за те, що вирішив встановити виробник ноутбука.

Що краще працює під великим навантаженням

Розглядаючи питання, що краще для будинку ноутбук або комп’ютер, потрібно також врахувати рівень навантажень. На жаль, більшість ноутбуків не дуже добре справляються з великими навантаженнями. В основному це проявляється в підвищеному рівні шуму і тепловиділення.

Якщо дати ноутбуку максимальне навантаження і підтримувати її довгий час, то ноутбук буде працювати помітно голосніше, ніж аналогічний настільний ПК під такою ж навантаженням. При цьому ноутбук почне активно розряджати батарею і нагрівати все навколо себе. Тримати такий пристрій на колінах буде вже не комфортно і ви, швидше за все, поставите ноутбук на стіл, де він перетвориться на аналог настільного ПК.

Тому, якщо ви плануєте часто грати в комп’ютерні ігри або працювати з професійними програмами , які створюють велике навантаження, то можливо ноутбук не кращий вибір для вас. Якщо ж ви плануєте використовувати комп’ютер більше в офісному режимі, для роботи з браузером і офісними програмами (Word, Excel), то з таким навантаженням відмінно впорається як настільний комп’ютер так і ноутбук.

Що дешевше ноутбук або комп’ютер

Вартість — це ще один параметр, який потрібно розглядати при виборі між ноутбуком і комп’ютером. На перший погляд, ноутбуки коштують приблизно стільки ж, скільки і настільні комп’ютери. Адже, до комп’ютера ще потрібно докупити монітор і клавіатуру, а ноутбук вже всім цим укомплектований. Але, якщо розібратися більш детально, то стає очевидно, що при однаковій конфігурації ноутбук виходить помітно дорожче.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як підключити ноутбук до комп'ютера

В першу чергу це пов’язано з тим, що ноутбуки комплектуються дуже маленькими екранами. Купуючи ноутбук вам доведеться вибирати між екранами з діагоналлю 13, 15 і 19 дюймів. Якщо ж ви будете купувати монітор окремо, то за ті ж гроші ви зможете отримати екран зі значно більшою діагоналлю.

Крім цього, купуючи ноутбук ви переплачуєте за компактність і мобільність. Для того щоб вмістити продуктивні компоненти в компактному корпусі виробникам ноутбуків доводиться йти на різноманітні хитрощі, що в підсумку обов’язково позначається на ціні. Також в ноутбуці є ряд компонентів, які взагалі відсутні в настільному ПК. Наприклад, акумуляторна батарея і тачпад. Наявність цих пристроїв також підвищує вартість пристрою.

В довгостроковій перспективі перевага настільного комп’ютера над ноутбуком стає ще очевиднішим. У разі поломки якогось з компонентів настільного комп’ютера ви можете відремонтувати його самостійно або звернутися до будь-якого знайомого комп’ютерникові. У разі ноутбука для ремонту практично завжди потрібно звертатися в сервісний центр, де за ремонт доведеться заплатити значно більше. При цьому в багатьох випадках ремонт ноутбука виявляється недоцільним, оскільки він обійдеться в половину вартості нового пристрою.

Також у ноутбука практично немає ресурсів для подальшого оновлення його конфігурації. У більшості випадків, все що можна зробити на ноутбуці, це замінити жорсткий диск і додати оперативної пам’яті. На деяких моделях можна ще замінити привід оптичних дисків на ще один накопичувач. У той час як у настільного комп’ютера практично необмежені можливості щодо зміни конфігурації. Якщо у вас настільний ПК, то ви можете в будь-який момент встановити більш продуктивний процесор або відеокарту, додати кілька жорстких дисків або планок пам’яті.

Схожі статті

Ноутбук вимикається сам по собі

Pasha

Як роздати Wi — Fi з ноутбука на Windows 10

Serega

Нормальна температура процесора ноутбука

Bobby

Залишити коментар