30.2 C
Нью-Йорк
04.08.2020
Домашній комп'ютер

Як перевірити сумісність оперативної пам’яті і материнської плати

Як перевірити сумісність оперативної пам'яті і материнської плати
Модулі DDR, DDR2, DDR3 і DDR4

Є кілька характеристик, які обмежують сумісність материнських плат і модулів оперативної пам’яті. Це дуже прості і зрозумілі характеристики, тому розібратися в цьому не складно. Нижче ми розглянемо всі ці характеристики і дамо їм коротку визначення.

 • Тип ОЗУ. У сучасних комп’ютерах застосовується оперативна пам’ять типу DDR. Але, з моменту появи даного типу було випущено 4 версії DDR, які ніяк не сумісні один з одним. Це DDR, DDR2, DDR3 і DDR4, а в найближчі кілька років з’явиться ще і DDR5. При цьому материнські плати можуть працювати тільки з якимось одним типом. Наприклад, якщо материнська плата розрахована на роботу з DDR2, в неї можна встановити тільки DDR2. Тому при перевірці сумісності материнської плати і оперативної пам’яті в першу чергу потрібно звертати увагу на тип оперативної пам’яті і вже після цього розглядати всі інші характеристики.
 • Тактові частоти. Будь-яка материнська плата розрахована на використання ОЗУ з певними частотами. Наприклад, для DDR3 це можуть бути частоти 1333/1600/1866/2133 МГц. При перевірці сумісності необхідно переконатися, що модулі оперативної пам’яті і материнська плата підтримують одні й ті ж частоти, інакше можливі проблеми. Якщо придбати модулі з більш високими частотами, ніж підтримувані платою, то в більшості випадків все буде працювати нормально. Оперативна пам’ять просто запуститься на більш низькій частоті, але при покупці більш повільних модулів система може не заробити. Тому при виборі також потрібно звертати увагу і на тактові частоти.
 • Максимальний обсяг ОЗУ. Ще одне обмеження — це максимальний обсяг оперативної пам’яті, який підтримується материнською платою. Зазвичай сучасні мат. плати для настільних комп’ютерів підтримують 8, 16, 32 або 64 Гб. Якщо ви спробуєте встановити більший обсяг, то система не запрацює. При цьому не важливо, якщо вільні слоти для установки модулів. Наприклад, якщо ваша система підтримує 8 Гб і у вас вже встановлено 2 модуля по 4 Гб, то встановити ще 2 модуля можна, навіть якщо на платі є 4 слота під пам’ять.
 • Кількість роз’ємів під пам’ять (DIMM) . У сучасних материнських платах для настільних комп’ютерів зазвичай є 2 або 4 роз’ємів під оперативну пам’ять. При цьому немає ніякої можливості встановити більше модулів, якщо є 2 роз’єми, значить тільки 2 модуля. Тут ніяких варіантів для розширення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як додати оперативної пам'яті в комп'ютер

Як перевірити сумісність ОЗУ і материнської плати

Фактично є тільки один спосіб перевірки сумісності материнської плати і оперативної пам’яті, це звернення до технічних характеристик материнської плати на офіційному сайті виробника. У технічних характеристиках плати завжди буде вказано, який тип ОЗУ підтримується (DDR, DDR2, DDR3 або DDR4), які тактові частоти (наприклад: 1333 Росія, 1600, 1866, 2133 МГц), а також кількість роз’ємів. Винятків тут немає, дана інформація завжди доступна. Якщо ви не можете її знайти, значить ви десь не там дивіться.

Алгоритм пошуку технічних характеристик материнської плати дуже простий. Для початку вам потрібно дізнатися точну назву плати та її виробника. Якщо комп’ютер працює, то можна встановити програму CPU-Z. Тут на вкладці «Mainboard» буде вказана вся необхідна вам інформація. У рядку «Manufacturer» буде вказаний виробник, а в рядку «Model» — модель материнської плати. Якщо ж ваш комп’ютер не працює, то назва материнської плати можна подивитися безпосередньо на самій платі.

Як перевірити сумісність оперативної пам'яті і материнської плати
Після того як ви дізналися назву виробника та модель, цю інформацію потрібно вбити в пошукову систему, наприклад, в Google . Далі переглядає результати пошуку і знаходимо сторінку, яка буде вести на офіційний сайт виробника. Наприклад, якщо ваш виробник це ASUS, то вам потрібно знайти сторінку, провідну на сайт ASUS.COM.

Як перевірити сумісність оперативної пам'яті і материнської плати
На сайті виробника материнської плати потрібно перейти в розділ «Характеристики» або «Specifications» і знайти там інформацію про сумісність з оперативною пам’яттю.

Як перевірити сумісність оперативної пам'яті і материнської плати
Тут буде вказано кількість роз’ємів під пам’ять (DIMM), максимальний обсяг, тип і тактові частоти. Використовуючи цю інформацію, ви зможете без зусиль підібрати до вашої материнської плати сумісну оперативну пам’ять.

Інші можливі проблеми з сумісністю

Також потрібно відзначити деякі інші проблеми із сумісністю оперативної пам’яті , які можуть вам зустрітися в деяких ситуаціях.

 • Оперативна пам’ять з Aliexpress. На Aliexpress зазвичай продається непогана робоча пам’ять, яку можна сміливо купувати. Але, у неї є кілька особливостей, про які потрібно знати.
  • Багато модулі, доступні на Aliexpress, випускаються окремо для процесорів AMD і окремо для процесорів Intel. Під такими модулями зазвичай є приписка «For AMD» або «For Intel». При покупці потрібно вибирати саме ту пам’ять, яка розрахована на ваш процесор, інакше вона просто не запрацює.
  • Також на Aliexpress продається багато ECC-пам’яті. Це модулі з корекцією помилок, і вони підтримується тільки серверними процесорами (Xeon). Якщо ви купуєте пам’ять для настільного процесора, то такий варіант вам не підійде.
 • Різні модулі. У мережі існує думка, що ніколи не можна встановлювати модулі пам’яті від різних виробників, з різною тактовою частотою або з об’ємом. Вважається, що при такій конфігурації обов’язково встаньте конфлікт і система не запрацює.
  • В цілому це вірна рекомендація і якщо є можливість, то краще вибирати однакові модулі. Але, особливо зациклюватися на цьому не потрібно. На практиці подібні конфлікти зустрічаються вкрай рідко. У 99% випадків модулі від різних виробників будуть відмінно працювати в одній системі, навіть якщо у них різні частоти і обсяг.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як перевірити яка відеокарта стоїть на комп'ютері

Схожі статті

Як подивитися яка відеокарта на комп’ютері

Bobby

Як перевірити відеокарту на комп’ютері або ноутбуці

Serega

Як дізнатися яка відеокарта стоїть на ноутбуці

Sasha

Залишити коментар