23.2 C
Нью-Йорк
06.08.2020
Новини науки і технологій

У ніч на Івана Купала не прийнято спати. Традиції і ворожіння на свято

У ніч на Івана Купала не прийнято спати. Традиції і ворожіння на свято
В ніч з 6 на 7 липня в Україні відзначають стародавнє і містичне свято — Івана Купала.

Вважалося, що в цей день трави знаходили особливу цілющу силу, вода могла змивати хвороби і невдачі, нещасні в любові — нарешті могли знайти свою другу половинку, закохані — дізнатися про своє майбутнє, і кожен, хто знайде квітку папороті — знайти щастя, удачу і багатство, пишуть Вести

ТРАДИЦІЇ ІВАНА КУПАЛА

В ніч на Івана Купала не прийнято спати. Вважається, що, влаштовуючи гучні гуляння й танці, а також завзято співаючи пісні, молодь відлякує злі сили від рідних місць.

Традиційно в це свято розпалювали великі багаття, біля яких і розгорталися гуляння, влаштовували загальну трапезу, водили хороводи, співали пісні і танцювали. При цьому гуляння у «очищає» багаття починаються з вечора.

Після півночі і до світанку 7 липня вода в водоймах знаходить потужну цілющу силу. Тому до сходу сонця викупайтеся в озері або річці. Це також додає здоров’я і лікує від усіх недуг.

Стрибки ЧЕРЕЗ КОСТЕР

Одним з важливих обрядів на Івана Купала є перестрибування через купальське вогнище. — парами або поодинці — щоб принадити удачу, успіх і здоров’я. Хто вище всіх стрибне — буде більш вдалим всіх, здоровіше і красивіше.

Щоб очистити тіло і душу від хвороб і злих думок, потрібно тричі перестрибнути купальське вогнище. Щоб обряд спрацював, зберіть гілки чоловічих (бук, дуб, клен) і жіночих дерев (горобина, вільха і сосна) і викладіть їх у формі піраміди і підпаліть. Перед стрибком попросіть багаття забрати хвороби і негаразди.

Закохані можуть дізнатися майбутнє своїх відносин за допомогою багаття. Взявшись за руки, пара повинна стрибнути через купальське вогнище. Якщо в стрибку закохані не відпустять рук, то проживуть разом до кінця життя, якщо розімкнути долоні — будуть сварки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Сьогодні велике свято: що категорично заборонено робити?

А жінки, у яких довго не було дітей, стрибають для того, щоб вилікуватися від безпліддя.

Стрибки через купальське вогнище мають цілий ряд прикмет:

  • Якщо тричі стрибнути — рік буде здоровим, благополучним, щасливим, вдалим.
  • Якщо ж раптом спіткнувся — до хвороби.
  • Якщо ногою розвернув вогонь — негаразди в сім’ї настануть.
  • Якщо щось подібне сталося, потрібно неодмінно 9 разів перестрибнути через багаття, подумки формуючи позитивні образи.
  • Слов’яни вірили, що купальське вогнище знищує все зло — хвороби, нещастя, злидні. Саме тому на ньому спалювали старий одяг. Існував звичай кидати в купальське вогнище сорочку хворої дитини. Вважалося, що разом з нею горіла і його хвороба. Часто через купальське вогнище проганяли домашню худобу для захисту її від мору.

ВІНОК НА ІВАНА КУПАЛА

На Івана Купала жінки і чоловіки, які хочуть знайти собі пару, плетуть купальський вінок. У нього обов’язково повинні бути вплетені ромашка, звіробій, полин, кропива та інші цілющі трави. Після Купала такий вінок служить оберегом весь рік. Його вішають над дверима, щоб крізь нього жоден недобрий погляд не проник. Якщо хтось із домочадців захворює, господиня відщипує трохи трави від вінка і кидає в відвар або чай. Часто до наступного свята Купала від вінка залишається лише ободок, який спалюється в купальському багатті.

Незаміжні дівчата в цю ніч також плели з трав і квітів вінки і кидали їх у воду: якщо вінок потонув — заміж в найближчий рік не покличуть, хлопець її розлюбить, якщо навіть від берега не відплив — суджений десь зовсім близько, а якщо відплив далеко — то сватати буде хлопець здалеку. Якщо вінок швидко відпливе від берега — це обіцяє щасливе життя і хорошого чоловіка, якщо вінок пливе далі вінків подруг — дівчина буде найщасливішою. Якщо свічка в вінок довго не буде гаснути — життя буде довгим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чому люди люблять спати з ковдрою і взимку, і влітку

Ворожіння НА ІВАНА КУПАЛА

На папороті. Якщо за дівчиною доглядають відразу кілька хлопців, визначитися їй допоможе таке ворожіння: для кожного претендента потрібно взяти по гілці папороті (позначити їх, щоб не переплутати). Гілочки притискаються до річкового дна і різко відпускаються. Хлопець, задуманий на гілочку, що спливла першої, буде судженим.

За колам на воді. Згадайте бажання, киньте у воду камінчик і вважайте кола: якщо буде парна кількість, бажання збудеться, якщо непарне ні.

Побачити уві сні судженого. У ніч на Івана Купала треба зібрати різних 12 трав або квітів. У цьому букеті повинні бути папороть і чортополох. Покласти його на ніч під свою подушку, а перед тим, як лягти спати, сказати: «Суджений наречений, прийди в мій сад погуляти, себе показати».

На любов. Перед сном потрібно зібрати кілька листя подорожника і покласти його під подушку. Лягаючи спати, слід вимовити: «Тріпутнік-попутник, живеш при дорозі, бачиш малого і старого, скажи мого судженого!». У цю ніч дівчині повинен наснитися її суджений.

На нареченого. Зірвіть стільки гілок папороті, на скількох людей ви гадаєте. Гадайте опівночі з 6 на 7 липня. На кожну гілку задумайтеся ім’я хлопця, кого хочете в суджені. Позначте їх кольоровими нитками, щоб не переплутати. Занурте у воду біля берега водойми і рукою притисніть гілки на дно. Різко відпустіть. Яка гілка раніше всіх спливе — той задуманий на неї хлопець і стане вашою долею.

На майбутнє. Для нього необхідно розламати церковну свічку на кілька шматочків і розтопити віск. Як тільки він розтопиться, вилити його в ємність з водою. Яку фігуру він прийме — то і чекає в найближчому майбутньому. Наприклад, кільце або свічка — до весілля, гаманець — до грошей, зірка — до удачі, серце — до любові, прапор — до візиту важливого гостя, квіти — до нового залицяльника, смуги — до подорожі, хвилі — до здійснення бажань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Дівчинка може спати довгі місяці

На виконання бажання. Потрібні папір і вишневі кісточки. Намалюйте на папері круг діаметром 9 см. Візьміть 9 вишневих кісточок. Згадайте бажання і обережно підкиньте кісточки вгору над малюнком. Якщо все впали кісточки виявляться в межах кола — бажання здійсниться. Якщо до 3 кісточок випадуть за коло, то виповниться, хоча і з непередбаченими труднощами. Але якщо більшість кісточок виявляться за межами кола — не збудеться.

На гроші. Зберіть на свято букет трав на світанку. Принесіть їх додому, розкладіть і сушіть. Якщо трави згниють або покриються цвіллю, значить у фінансовому плані рік буде невдалим. А ось якщо трава висохла, то варто потовкти її в порошок. Підсипати цей порошок в гаманець, він як магніт, буде притягувати гроші.

Схожі статті

Названо нове цілющу властивість волоських горіхів

Elena

Названі продукти, які не можна вживати в сирому вигляді

Marina

Стенфордський університет створює лікарні майбутнього: в залах будуть працювати роботи і задіяний штучний інтелект

Dmitry

Залишити коментар