23.2 C
Нью-Йорк
06.08.2020
Новини науки і технологій

Вчені: швидкість поширення коронавируса збільшилася в 8 разів

Вчені: швидкість поширення коронавируса збільшилася в 8 разів
Американські біологи встановили, що нова мутація коронавируса, заражає здорової людини від 2,5 до 8 разів швидше. Варто зазначити, що така особливість є характерною приблизно для половини штамів вірусу, які були вивчені на сьогоднішній день. У білку D614G присутній точкова мутація, за рахунок чого швидкість поширення вірусу збільшилася в кілька разів, повідомляє портал WWW.PLANETANOVOSTI.COM.

Передбачити мутації вірусу неймовірно складно, адже фахівці не можуть знати, в яку саме сторону станеться еволюція збудника. На даний момент експертам відомо про те, що коронавірус здатний накопичувати мутації приблизно з такою ж швидкістю, як і вірус грипу.

Деякі фахівці при цьому вважають, що вірус має два різних підтипу. Один має гострі симптомами захворювання і легко поширюється між людьми. Але з такою думкою згодні далеко не всі. Частина експертів вважають, що зміни в геномі могли бути випадковими і насправді не є реальним відмінністю підтипів коронавируса.

Близько місяця тому біологи проводили чергове дослідження, в ході якого вивчалися геноми величезної кількості штамів коронавируса. Результат показав, що збудник поділився на три різні лінії. Кожна лінія має свій певний набір мутацій, який знаходиться в ключових генах вірусу. При цьому вчені з Нью-Йоркського університету вважають, що найбільше лінія, де у коронавируса присутній мутація в гені S. Даний ген впливає на вироблення білків в тій частині вірусу, яка відповідає за проникнення в здорові клітини.

деякий час тому була відкрита мутація D614G, яка не тільки допомагає швидше потрапляти в організм, але і поширюватися між різними типами здорових клітин. В результаті попадання в організм такого вірусу, в першу чергу можуть постраждати легені, кишечник і печінку. Крім того, деякі експерти вважають, що цей новий тип коронавируса краще переносить атаки імунітету і гине далеко не відразу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  В Україні за добу 21 летальних випадків від коронавірусної хвороби: статистика поширення COVID-19 за областями

Вести-UA

Ти ще не підписаний на Telegram? Швидко тисни!

Схожі статті

Кого в Україні перевірятимуть на антитіла до коронавірус

Murcia

Шкідливо для здоров’я: вчені не рекомендують гладити постільну білизну

Dmitry

Ультралегка миша Razer Viper з оптичними перемикачами

Megusta

Залишити коментар