25.3 C
Нью-Йорк
11.08.2020
Новини науки і технологій

COVID — 19: під загрозою опинилися нові органи

COVID - 19: під загрозою опинилися нові органи
Фахівці з’ясували, що COVID 19 здатний викликати порушення ендокринної системи, що може погіршити стан пацієнтів з відповідними розладами.

Такого висновку дійшли лікарі Національної лікарні Шрі-Ланки, повідомляється в прес-релізі на EurekAlert, передає obozrevatel.com.

Вони вивчили стан здоров’я людей, які були інфіковані родинним вірусом SARS-CoV 1, що викликала спалах атипової пневмонії в 2003 році. У багатьох пацієнтів після нього розвинувся поствірусной синдром, який характеризується втомою. Як визначили вчені, частково це могло бути викликано порушенням функції надниркових залоз, при якому не виробляється достатнього рівня кортизолу.

Другою причиною може служити збій в роботі гіпофізарної системи, що регулює наднирники. Протягом року пацієнти повністю приходили в норму.

Разом з тим патогенні властивості нового коронавируса обумовлені тим, що патоген зв’язується з людським клітинним рецептором ACE2, який активний у багатьох тканинах, в тому числі ендокринної системи. Він заражає клітини, викликаючи порушення вироблення гормонів.

За словами вчених, тестування на дефіцит кортизолу і лікування пацієнтів стероїдами може стати життєво важливою стратегією боротьби з COVID 19. Уже продемонстровано зниження смертності у тяжкохворих пацієнтів з COVID 19, які отримували стероїд дексаметазон.

Вести-UA

Ти ще не підписаний на Telegram? Швидко тисни!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  На Чернігівщині у виховательки виявили COVID-19: дитсадок закрили

Схожі статті

Справа не у віці. Кого вбиває коронавірус

Coolio

COVID — 19: мікробіолог назвав новий спосіб зупинити поширення зарази

Marina

Складено список продуктів, які найбільше шкодять серцю

Bobby

Залишити коментар