25.5 C
Нью-Йорк
06.08.2020
Новини науки і технологій

Лікарі попередили про тяжкі ускладнення після лікування від COVID — 19

Лікарі попередили про тяжкі ускладнення після лікування від COVID - 19
На тлі поширення епідемії коронавируса в Україні лікарі попередили про наслідки COVID 19 і ускладненнях, які загрожують людям, які перенесли хворобу.

За словами медиків, у пацієнтів після одужання можуть бути тимчасові проблеми зі здоров’ям, а у деяких вони, можливо, стануть постійними, повідомляє Молодий буковинець.

Те, що ми побачили, спостерігаючи за людьми, вилікувалися від COVID 19 — фіброз легенів (ущільнення тканини з появою рубців в легенях). Людина, який вилікувався і повернувся до життя, через три-чотири тижні відчуває проблеми з диханням. Після обстеження ми бачимо фіброз, розповіла лікар-інфекціоніст Ольга Кобевко.

В свою чергу, інший фахівець з інфекційних хвороб, Юрій Рандюк, констатував що деякі люди з фіброзом не зможуть повернутися до нормального життя.

У пацієнтів, які тривалий час були підключені до штучної вентиляції легенів, виникає фіброз легенів. Надалі деякі з них потребуватимуть кисневої дотації навіть вдома. Багато з них не зможуть повернутися до нормального життя, наприклад, не можна буде переносити якісь фізичні навантаження, попередив він.

Іншим ускладненням у пацієнтів після гострого коронавируса, особливо у людей молодого віку, може стати цукровий діабет.

Ми спостерігали, як у молодих людей розвивається цукровий діабет. Це після гострого або важкого перебігу COVID 19. Однак сказати, як це лікувати і вилікується чи — не можемо. Потрібен час, пояснила Кобевко.

В свою чергу, Рандюк підкреслив, що коронавірус вражає багато органів.

COVID 19 вражає серце, легені, нирки, підшлункову залозу і центральну нервову систему. У пацієнтів, які перенесли коронавірус, може бути пошкодження серця — ішемія, ризик розвитку інфаркту міокарда. Також — гостра ниркова недостатність, яка може стати хронічною, пояснив медик.

Вплив на центральну нервову систему також може привести до тривалих проблем зі здоров’ям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  В Україні розпочали масове тестування на антитіла COVID-19

Тривалі ускладнення після зараження коронавірусів (викликані самим вірусом або викликаним ним запаленням) можуть привести до порушення уваги, концентрації і пам’яті, а також ураження периферичної нервової системи, зазначив Радуляк.

Він додав, що раптова втрата або погіршення нюху може бути симптомом зараження коронавірусів.

Люди з цим захворюванням з великою часткою ймовірності не мають симптомів, таких як підвищення температури і кашель. Це означає, що раптова втрата нюху може вказувати на прихованого носія коронавируса, — підкреслив лікар.

При цьому медики зазначили, що період реабілітації після COVID 19 у кожного пацієнта різний: хтось відчуває себе краще вже через тиждень , а хтось — лише через кілька місяців.

Вести-UA

Ти ще не підписаний на Telegram? Швидко тисни!

Схожі статті

Перша леді України перемогла коронавірус

Maria

Небезпечні яблука: кому можна їх їсти

Maria

« Коли я зустріла Віктора Павлика, він 300 років нікому не потрібен був »

Murcia

Залишити коментар