25.6 C
Нью-Йорк
12.08.2020
Офісні програми

Як розігнати відеокарту через MSI Afterburner

Як розігнати відеокарту через MSI Afterburner
На етапі вибору компонентів нічого не змінюємо і продовжуємо установку.

title=»Як розігнати відеокарту через MSI Afterburner» alt=»Як розігнати відеокарту через MSI Afterburner» width=»499″ height=»348″ />
Після завершення установки MSI Afterburner буде запропоновано встановити RivaTuner Statistics Server. Погоджуємося і встановлюємо.

Як розігнати відеокарту через MSI Afterburner
Після установки і запуску програми MSI Afterburner перед вами повинен з’явитися приблизно такий інтерфейс, як на скріншоті внизу.

Як розігнати відеокарту через MSI Afterburner
Якщо у вашому випадку інтерфейс MSI Afterburner відрізняється від скріншотів, то ви можете змінити його в налаштуваннях. Для цього натисніть на кнопку налаштувань, перейдіть на вкладку «Інтерфейс» і активуйте варіант «Default MSI Afterburner v3 skin».

Як розігнати відеокарту через MSI Afterburner
Також в настройках потрібно включити всі властивості сумісності. Для цього перейдіть на вкладку «Основні» і встановіть галочки так як показано на скріншоті внизу. Після цього налаштування програми MSI Afterburner можна закривати і переходити безпосередньо до розгону відеокарти.

Як розігнати відеокарту через MSI Afterburner
Також для розгону відеокарти нам знадобиться програма FurMark. Це безкоштовний стрес-тест відеокарти, який можна завантажити з офіційного сайту. Установка FurMark також не представляє нічого складного, запускаємо інсталятор, погоджуємося і встановлюємо.

Як розігнати відеокарту через MSI Afterburner
Після запуску FurMark ви побачите приблизно ось таке вікно.

Як розігнати відеокарту через MSI Afterburner
В FurMark доступні настройки графіки і кнопка «GPU Stress test», яка запускає тестування.

Коротке знайомство з інтерфейсом MSI Afterburner

Розгін відеокарти виконується за допомогою повзунків на головному екрані програми MSI Afterburner. Тут доступні наступні опції:

  • Core Voltage (mV) — напруга графічного чіпа (GPU). Підвищення напруги може підвищити стабільність роботи відеокарти після розгону. Але, підвищення напруги також підвищує нагрівання і збільшує ризик пошкодження GPU. Тому даний параметр краще залишити як є, більш того на багатьох відкритих він взагалі не доступний.
  • Power Limit (%) — обмеження споживання енергії відкритий. Підвищення даного параметра покращує стабільність праці відеокарти після розгону. Зміна даного параметра відносно безпечно, тому при розгоні його всього виставляють на максимум.
  • Core Clock (MHz) — тактова частота графічного чіпа (GPU). Основний параметр для розгону. Підвищується невеликими кроками з регулярним тестуванням на стабільність.
  • Temp.Limit (C) — максимальна температура графічного чіпа відеокарти. Потенційно небезпечний параметр, тому його краще залишити як є.
  • Memory Clock (MHz) — тактова частота відеопам’яті. Другий за важливістю параметр для розгону відеокарти. Також підвищується невеликими кроками з регулярним тестуванням на стабільність.
  • Fan Speed ​​(%) — швидкість обертання кулерів відеокарти. Про налаштування даного параметра на сайті є окрема стаття.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як включити лічильник FPS в грі за допомогою MSI Afterburner

Щоб змінити будь-якої параметр досить перемістити повзунок і натиснути на кнопку «Apply».

Як розігнати відеокарту через MSI Afterburner
В правій частині вікна програми MSI Afterburner можна бачити величезний список графіків, які в реальному часі відображають стан відеокарти. Тут можна спостерігати за температурою графічного чіпа, рівнем навантаження, енергоспоживанням, швидкістю кольорів і т. Д.

Розгін графічного процесора відеокарти

Тепер можна приступати безпосередньо до розгону. Процес розгону відеокарти через MSI Afterburner включає в себе 3 етапи:

  • Розгін графічного процесора (Core Clock).
  • Розгін відеопам’яті (Memory Clock).
  • Розгін графічного процесора і відеопам’яті разом.

Перші два етапи дозволяють визначити максимальні значення розгону, які можна використовувати для графічного процесора і пам’яті відеокарти. А на останньому етапі перевіряється, як це все працює спільно. На кожному етапі і після кожної зміни параметрів відеокарта тестується. Якщо все нормально, можна продовжувати, якщо ж виникають проблеми, то потрібно повертатися і зменшувати розгін.

Крок № 1. Ми почнемо з розгону графічного процесора. Для цього виставляємо Power Limit на максимум і збільшуємо Core Clock на 40-50 MHz. Після цього зберігаємо налаштування за допомогою кнопки «Apply».

Як розігнати відеокарту через MSI Afterburner
Крок № 2. Запускаємо стрес-тестування відеокарти в програмі FurMark і спостерігаємо хвилин 5. Якщо вчасно стрес-тестування немає жодних проблем (артефакти, вильоти , зависання, перегрів), то запускаємо якусь важку гру і граємо протягом 30-60 хвилин. При цьому регулярно спостерігаємо за температурою відеокарти. Бажано, щоб температура не виходила за 80 градусів. Якщо ж вчасно стрес-тестування виникли проблеми, то трохи знижуємо Core Clock і знову запускаємо стрес-тест. Якщо все нормально, тестуємо в іграх.

Як розігнати відеокарту через MSI Afterburner
Крок № 3. Після першого вдалого підвищення Core Clock можна повторити процедуру. Знову підвищуємо частоту графічного чіпа (в цей раз на 10-20 MHz), натискаємо «Apply» і переходимо до кроку № 2 (стрес-тестування і потім гри).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чи зможе через рік компанія Ілона Маска почати імплантувати датчики в мозок людини?

Далі повторюємо кроки № 2 і 3 до тих пір, поки не визначимо максимальну частоту Core Clock з якою може працювати відеокарта. Дуже важливо підвищувати частоту поступово і невеликими кроками при цьому тестувати після кожного кроку. Тільки так можна правильно і безпечно визначити максимальний розгін, на якому відеокарта зберігає стабільність. Після визначення максимальної частоти її потрібно знизити на 10 MHz для тільки щоб отримати 100% стабільність.

Розгін відеопам’яті відеокарти

Крок № 4. Тепер переходимо до розгону відеопам’яті (Memory Clock). Запам’ятовуємо максимальне значення Core Clock, яке ми визначили раніше, і скидаємо настройки за допомогою кнопки «Reset».

Як розігнати відеокарту через MSI Afterburner
Крок № 5. Знову підвищуємо Power Limit на максимум і трохи збільшуємо значення Memory Clock (наприклад, на 50-80 MHz). Після чого застосовуємо налаштування.

Як розігнати відеокарту через MSI Afterburner
Крок № 6. Тестуємо стабільність відеокарти спочатку в стрес-тесті FurMark, а потім в іграх. Все одно як в кроці № 2. Якщо є проблеми — знижуємо частоту пам’яті і знову тестуємо.

Як розігнати відеокарту через MSI Afterburner
Крок № 7. Якщо проблем не виявлено, то повертаємося до кроку № 5 і ще трохи підвищуємо частоту пам’яті. Після чого знову тестуємо (крок № 6). Далі повторюємо кроки №5 і 6 поки не знайдемо максимальну частоту відеопам’яті, з якої відеокарта працює стабільно.

Отриману максимальну частоту відеопам’яті можна додатково знизити на 10-20 MHz для повної впевненості в стабільній роботі.

Фінальна перевірка розгону відеокарти

Крок № 8. Після визначення максимальної частоти для графічного процесора і відеопам’яті потрібно перевірити, як це все буде працювати спільно.

Тому виставляємо Power Limit на максимум і вказуємо максимальні значення Core Clock і Memory Clock, які були визначені раніше. Після цього застосовуємо налаштування і повторюємо тестування в стрес-тесті і іграх. Якщо є проблеми, то трохи знижуємо частоти GPU і пам’яті, щоб підвищити стабільність, і знову тестуємо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  У Слов'янську через спалах коронавірусу посилили карантин на невизначений термін

Як розігнати відеокарту через MSI Afterburner
Також стабільність можна підвищити, збільшивши напругу за допомогою параметра Core Voltage. Тут потрібно бути особливо обережним, тому що підвищення напруги може привести до перегріву або пошкодження графічного процесора. Чи не рекомендуємо використовувати цей параметр, якщо у вас немає достатнього досвіду.

Якщо виникають проблеми з температурою, то можна збільшити обороти кулерів. Це підвищить рівень шуму, але поліпшить охолодження. Більш докладно про це в статті «Як налаштувати кулери в MSI Afterburner».

На цьому розгін відеокарти завершено. Ми визначили максимальні частоти для графічного процесора і пам’яті відеокарти і протестували як розгін цих двох компонентів працює спільно. Тепер потрібно просто зберегти результати роботи.

Збереження результатів розгону відеокарти

Для того щоб поточні налаштування розгону відеокарти спрацьовували при кожному запуску MSI Afterburner потрібно включити опцію «Apply ovecloking at system startup», яка знаходиться в самому низу вікна програми .

Як розігнати відеокарту через MSI Afterburner
Також потрібно зайти в налаштування і на вкладці «Основні» включити автозавантаження програми MSI Afterburner.

Як розігнати відеокарту через MSI Afterburner
Крім цього, буде не зайвим зберегти поточні налаштування розгону відеокарти в вигляді профілю. Для цього натисніть на кнопку «Save», зробіть подвійний клік по профілю і натисніть «Apply».

Як розігнати відеокарту через MSI Afterburner
При необхідності, збережені в MSI Afterburner профілі розгону відеокарти можна активувати за допомогою комбінацій клавіш або автоматично при запуску ігор. Для цього треба зайти в налаштування програми і перейдіть на вкладку «Профілі».

Як розігнати відеокарту через MSI Afterburner
Тут можна вказати комбінації клавіш для кожного з 5 профілів, а також вибрати 2D і 3D профілі. 2D профіль — це профіль, який буде працювати в звичайному режимі, а 3D профіль — це профіль для ігор та інших 3D додатків.

Схожі статті

Безкоштовні віртуальні машини

Dmitry

Як вставити картинку в Word

Dmitry

Як перевернути відео

Andrey

Залишити коментар