25.3 C
Нью-Йорк
11.08.2020
Новини науки і технологій

Вчені відкрили деякі таємниці коронавируса

Вчені відкрили деякі таємниці коронавируса
Через півроку після початку найстрашнішої пандемії 21 століття, за час якої в усьому світі померли майже півмільйона людей, вчені змогли відкрити деякі таємниці коронавируса. Корреспондент.net розповідає про них.

Група крові впливає на тяжкість COVID 19

В березні китайські вчені заявили, що люди з другою групою найбільш уразливі і частіше за інших заражаються коронавірусів. Досліджувалася зразки аналізів понад дві тисячі пацієнтів з COVID 19 з лікарень Ухань і Шеньчженя.

Пацієнтів з другою групою виявилося 37,75 відсотків, з третьої 26,42 відсотка, з першою групою крові 25,80 відсотка і з IV 10,3 відсотка.

Пізніше, на початку червня молекулярні біологи з Німеччини розповіли, чому носії другої групи крові більш уразливі до коронавірус. Вони досліджували геноми двох тисяч жителів Іспанії і Італії, які перенесли важку форму COVID 19.

Виявилося, що дві мутації ДНК впливали на перебіг хвороби найбільше. Перша мутація знаходилася в гені SLC6A20, а друга в частині генома, що визначає групу крові людини. Одна з них підвищує шанси на важкі форми COVID 19 в 1,77 рази, а друга збільшувала ризик зараження інфекцією в 1,32 рази.

При цьому ген SLC6A20 пов’язаний з роботою рецепторів ACE2, через які коронавірус проникає в клітини людини. Друга мутація підвищується згортання крові, що часто спостерігається у пацієнтів з COVID 19.

Вчені відзначають, що дані мутації найчастіше зустрічаються саме у людей з другою групою крові.

Через тиждень фахівці американської біотехнологічної компанії 23andMe заявили, що що перша група крові знижує ймовірність зараження на 9-18 відсотків.

17 червня в журналі New England Journal of Medicine було опубліковано дослідження, яке підтвердило вплив групи крові на перебіг коронавирусной інфекції.

Незалежні дослідження проводилися в медичних установах Китаю, в Колумбійському університеті в США і в Мазандаранском медичному університеті Ірану.

Дослідники прийшли до висновку, що найбільший ризик важкого перебігу COVID 19 мають носії другої групи крові . При цьому для третьої і четвертої груп ризик важкої хвороби менше, ніж для другої, але більше, ніж для першої.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Літня погода не зупинить пандемію коронавируса - ЗМІ

Чому чоловіки вмирають частіше

На цьому тижні стало відомо, що за результатами досліджень британської організації Global Health 50/50, проведених більш ніж в 20 країнах, а також згідно зі спостереженнями Інституту імені Роберта Коха, в середньому в світі дві третини померлих від наслідків нової коронавирусной інфекції пацієнтів складають чоловіки.

За даними RKI, кількість померлих від COVID 19 чоловіків у всіх вікових групах також вдвічі перевищує число померлих жінок. Серед причин називають в першу чергу відмінності гормонального фону і генетично обумовлений сильніший імунітет у жінок.

Однак фахівці підкреслюють, що це питання ще недостатньо вивчений.

Наслідки на все життя

Кожен третій пацієнт, який одужує від коронавируса, може стикатися зі збитком для здоров’я на все життя, що включає довгострокові пошкодження легенів, хронічну втому і психологічні порушення, кажуть вчені.

За словами експертів, з’являється все більше свідчень того, що вірус може завдавати довгострокову або навіть постійну травму, в тому числі викликати ураження мозку і підвищений ризик хвороби Альцгеймера.

в керівництві Національної служби охорони здоров’я Британії кажуть, що приблизно у 30 відсотків пацієнтів, які одужують від COVID 19, може залишитися пошкоджена і рубцева тканину легенів /

Помірне порушення функціонування мозку може спостерігатися приблизно у чверті пацієнтів, які перенесли гострий респіраторний дистрес . Це, в свою чергу, може збільшити ризик дегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера.

Довгограючі симптоми у легкій формі

Переважна більшість тих, хто захворів COVID 19, повністю одужає, однак все більшу тривогу викликає значну кількість пацієнтів, у яких симптоми захворювання зберігаються протягом декількох тижнів і навіть місяців після початку хвороби.

Довготривалі симптоми часто досить незвичайні, кажуть експерти. Це і дивні болі, і жар, і виснажлива головний біль, і апатія. Вони проявляються у тих, хто спочатку перехворів лише в легкій формі. Крім того, може існувати зв’язок між відновленням симптомів і фізичними вправами.

За даними дослідження, проведеного недавно вченими з Королівського коледжу Лондона, приблизно у кожного двадцятого перехворів симптоми зберігаються мінімум на місяць, а іноді й довше. У кожного десятого симптоми зберігаються після трьох тижнів, хоча середній час одужання в більшості легких випадків становить близько 14 днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Вчені знайшли лікувальний засіб від COVID - 19

Деякі пацієнти повідомляють, що через кілька тижнів хвороби, коли вони починають себе почувати краще і приступають до фізичних навантажень або йдуть на роботу, то симптоми повертаються.

Поки фахівці з реабілітації точно не знають, скільки потрібно часу хворим COVID 19, щоб повністю одужати. Переважна більшість експертів заявляє: оскільки це новий вірус, нам невідомо, яка траєкторія хвороби.

Чому діти не хворіють

Діти складають лише незначну частку тих, хто заразився SARS-CoV 2. Результати масштабного дослідження Центру по контролю і профілактиці захворюваності в Атланті показали, що на дітей і підлітків у віці 17 років і молодше, які складають 22 відсотки населення США, припадає лише два відсотки підтверджених випадків COVID 19.

З +2572 дітей, чиї історії хвороби були вивчені в рамках цього дослідження, тільки 5,7 відсотка була потрібна госпіталізація, і тільки троє померли.

Вчені висунули кілька гіпотез, щоб пояснити, чому діти так рідко хворіють і переносять цю інфекцію в легкій формі.

Згідно з однією з них, у імунна система дітей дає сильнішу і ефективнішу реакцію на інфекцію, ніж імунна система дорослих.

Однак зараз все більше вчених приходять до думки про те, що різниця між дорослими і дітьми може бути наслідком стану їх кровоносних судин.

У мно гих дорослих людей, у яких перебіг захворювання був у тяжкій формі, було зафіксовано утворення тромбів в кровоносних судинах, що призводить до серцевих нападів і інсультів.

Освіта тромбів, по всій видимості, пов’язано з пошкодженням ендотелію м’якої тканини, яка вистилає стінки кровоносних судин і в нормальному стані перешкоджає формуванню тромбів.

Однак сотні маленьких дітей з коронавірусів були госпіталізовані через небезпечного синдрому, який у них розвинувся на фоні інфекції. Він схожий на хворобу Кавасакі і вражає артерії.

Вірус передають суперраспространітелі

Далеко не кожен контакт з людиною, інфікованою коронавірусів, закінчується зараженням. В середньому інфікований заражає 2-3 людини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Американські вчені дізналися, в якому віці жінки одержимі статевим життям

Група вчених з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини та Інституту Алана Тьюринга з’ясувала, що переважна більшість випадків передачі вірусу від людини до людини близько 80 відсотків припадає лише на десять відсотків носіїв вірусу.

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Nature, одні заражені SARS-CoV 2 практично не несуть загрозу оточуючим, інші ж передають його відразу безлічі сторонніх.

в кінці травня епідеміологи університету Гонконгу і французького інституту Пастера, опублікували результати дослідження, яке показало, що 70 відсотків заражених коронавірусів не передали інфекцію взагалі нікому.

проривних лікування

Минулого тижня Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про науковий прорив в дослідженні ефективності препаратів при лікуванні хворих коронавірусів: стероїд дексаметазон став першим речовиною, що знизив ризик смертності пацієнтів з важкою формою COVID 19.

Згідно з результатами дослідження вчених з Оксфордського університету прийом дексаметазону на третину знизив смертність пацієнтів, підключених до апарату ШВЛ, а у пацієнтів, які отримували кисень через маску на 20 відсотків.

Серед важких ускладнень коронавирусной пневмонії, які можуть привести до загибелі, виділяють гострий респіраторний дистрес-синдром. Він розвивається в результаті масивного запалення тканин легкого і підвищення активності клітин, що беруть участь в цьому запаленні.

Нейтрофіли пошкоджують легеневі капіляри, порушуючи бар’єр між судинами з кров’ю і альвеолами легень. В результаті цього запальнийексудат потрапляє в легеневу тканину, паралельно пошкоджуючи альвеолоціти другого типу виробників сурфактанту, який відповідає за підтримання альвеол в розправленому стані.

спавшегося і забиті ексудатом альвеоли нездатні підтримувати газообмін, через що розвивається гіпоксія зниження рівня кисню в крові.

у деяких людей до всього вищепереліченого додається вийшов з судинного русла фібрин, який призводить до фіброзу ділянки легкого заміщення функціональної легеневої тканини сполучною тканиною. Людина гине від наростаючої гіпоксії.

З метою лікування цього стану застосовують стероїдні протизапальні препарати і дексаметазон показав найкращу результативність.

Вести-UA

Ти ще не підписаний на Telegram? Швидко тисни!

Схожі статті

Це не smartwatch — це смартфон на зап’ясті! З двома камерами

Maxim

Від чого в спеку краще відмовитися: відповідь дієтолога

Dmitry

Хвороба Альцгеймера можна дізнатися по очах

Tanya

Залишити коментар