25.3 C
Нью-Йорк
11.08.2020
Новини науки і технологій

Вчені розробили незвичайний спосіб діагностики раку

Вчені розробили незвичайний спосіб діагностики раку
Доступний спосіб виявлення 15 видів онкологічних захворювань починаючи з нульової стадії розроблений в Японії.

Про те, як вдалося вченим змусити круглих черв’яків нематод швидко і недорого виявляти рак, а також про перспективи раннього визначення таких складно діагностуються видів онкології як рак підшлункової залози та інших, розповів РІА Новини Хіроцу Такаакі — генеральний директор компанії Hirotsu Bio Science Inc.

«В основу методу було покладено рухова реакція нематод (круглі черв’яки завдовжки близько 1 міліметра — ред.) на хімічний подразник — вони рухаються до того запаху, який їм подобається, і віддаляються від того, який не люблять. Це абсолютно новий, досі невідомий аналіз на онкологію. За рахунок того, наблизяться чи черви до сечі пацієнта чи ні, ми зможемо визначити, чи є у нього рак », — повідомив глава компанії.

Відправною точкою для розробників стало використання собак для визначення раку. Такі методики і тренінги застосовуються в Японії: собаки по запаху вчаться відрізняти здорову людину від людини з онкологічним захворюванням.

«Підставою послужило припущення, що якщо собаки можуть розрізнити людей, хворих на рак, від здорових, то нематоди, у яких генетично нюх в 1,5 разів гостріше, ніж у собаки, і які здатні вловити тонкий запах, невловимий для приладів, теж зможуть, напевно, відрізнити хворих людей від здорових. Ми стали вивчати реакцію черв’яків на сечу онкологічних пацієнтів і здорових людей », — пояснив генеральний директор Hirotsu Bio Science Inc.

В процесі досліджень з’ясувалося, що нематоди концентруються в пробі сечі людини з онкологічним захворюванням, не проявляючи інтересу до сечі здорової людини. Цим способом на сьогоднішній день можна визначити 15 видів онкології: рак шлунка, товстої кишки, легенів, грудей, матки, підшлункової залози, печінки, передміхурової залози, стравоходу, яєчників, жовчних шляхів і жовчного міхура, сечового міхура, нирок, рак ротової порожнини і глотки. Точність раку цим способом на момент вересня 2019 року становить 86,8%. Причому вже починаючи з самих ранніх стадій захворювання — нульовий або першої точність визначення майже не змінюється — близько 85%

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Вчені підтвердили теорію походження SARS - CoV - 2

«Вже починаючи з січня в ряді медичних установ Японії ми почали надавати такий вид обслуговування. І у нас є замовлення ще від 500 установ. Аналіз цілком доступний за ціною — 9800 ієн (близько 89 доларів). Є багато пропозицій і з інших країн. Так, до нас приходить багато пропозицій з інших країн. Це не тільки замовлення на впровадження цього способу діагностування, але і пропозиції про спільні дослідження », — сказав Хіроцу Такаакі.

Поки що запропонований компанією метод не може визначити, який саме вид онкології у пацієнта, він лише вказує на її наявність. Завдання виявлення типу раку — це наступний етап досліджень.

«Ми працюємо над створенням особливих видів хробаків за рахунок зміни їх генів, які могли б визначити конкретний вид раку. Ми поставили собі за мету вивести черв’яків, які могли б визначити такий важко діагностується вид онкології як рак підшлункової залози, і прийти до здійснення таких аналізів вже через два роки », — сказав глава компанії.

Вести-UA

Ти ще не підписаний на Telegram? Швидко тисни!

Схожі статті

Комаровський попередив про спалах коклюшу та дифтерії після коронавируса

Tanya

« Почав фліртувати з… »: Названо реальні причини розлучення Асмус і Харламова, друзі пари зробили заяву

Megusta

Що запрацює в Україні з 22 травня: МОЗ оприлюднило перелік

Axel

Залишити коментар