22.4 C
Нью-Йорк
13.07.2020
Новини науки і технологій

Вчені назвали поширені шляхи передачі коронавируса

Вчені назвали поширені шляхи передачі коронавируса
Кашель, чхання і розмови можуть поширювати коронавірус через мікрокраплі, які здатні подолати відстань в 2,5 метра по повітрю.

Результати дослідження привело Daily Mail. Великі краплі від кашлю з більшою ймовірністю переносять вірус, але зникають швидше. Крихітні крапельки заражають значно рідше, але без праці потрапляють в легені, передає obozrevatel.com.

Експерти виявили, що гучна мова протягом однієї хвилини може привести до утворення 1000 крапель, здатних переносити коронавірус. У той же час при чхання їх може з’явиться близько 40000.

Між тим, кашель один з найпоширеніших симптомів COVID 19 — викликає близько 3000 крапель.

Вчені пояснили, що не всі краплі переноситимуть вірус. Більші поширюють хворобу з більшою ймовірністю, але вони зовсім недовго залишаються в повітрі. А ось у дрібних крапель ймовірність зараження нижче, зате вони можуть знаходиться в повітрі довше.

Аерозоль, що виділяється з рота під час кашлю, з’являється не у вигляді окремих крапель, а у вигляді струменя з провідним вихором, схожою на ту, яка розбризкується з інгалятора. Вона може подолати значну відстань в навколишнє середовище, перш ніж, нарешті, розсіється «, — написали у своєму дослідженні Раджив Дханд з Університету Теннессі і Джі Лі з Раш-університету в Чикаго.

За їх словами, викиди від кашлю і чхання містять краплі різних розмірів, зважені в многофазном турбулентному хмарі.

Турбулентність поширюється навколо більш дрібних частинок, і вихори в хмарі ресуспендіруют частки так, що вони осідають повільніше, причому деякі частинки пересуваються в повітрі більш ніж на 2,5 метра. Крім того, краплі меншого розміру можуть розпорошуватися на висоту від 4 до 6 метрів, що теоретично досить для входу і проходження через стельові системи вентиляції в деяких будівлях «, — зазначили вчені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ляшко про другу хвилю коронавируса: будемо пробувати іншу стратегію боротьби

Дослідження показало, що різниця між типами крапель може впливати на їх здатність заражати вірусом.

Найбільші краплі, ймовірно, ті, які виділяються під час кашлю, мають тенденцію проходити найменша відстань. Більшість з них впаде на землю, перш ніж подолає 2 метра в перебігу 10 секунд.

А ось дрібні крапельки, які зазвичай виділяються при чханні або гучному розмові, здатні протриматися в повітрі до 17 хвилин.

Тому політики в Великобританії закликали паби і кафе заборонити спів і не включати гучну музику, щоб людям не доводилося говорити голосно.

Вести-UA

Ти ще не підписаний на Telegram? Швидко тисни!

Схожі статті

30 і 31 травня в Україні прогнозують дощі з грозами

Maxim

Головне за ніч — Нові правила для пенсіонерів, трагедія з нардепом і обвал долара

Scooby

Лікар пояснив, чи потрібно носити маски в спеку

Andrey

Залишити коментар