26.7 C
Нью-Йорк
13.07.2020
Новини науки і технологій

Дієтолог розповіла, скільки можна з’їсти картоплі без шкоди для фігури

Дієтолог розповіла, скільки можна з'їсти картоплі без шкоди для фігури
Якими корисними властивостями володіє картопля і скільки можна його з’їсти, щоб це не відбилося на фігурі — про все це розповіли дієтологи, думку яких наводить health info.

Дієтолог і нутриціолог Анна Івашкевич повідала про корисні властивості картоплі (яких чимало) і його шкірки. А також підказала, скільки можна їсти картоплі, щоб вона ніяк не позначилася на фігурі.

Хімічний склад картоплі залежить від сорту, умов вирощування, зрілості бульб, термінів і умов зберігання та інших умов. В середньому в 100 грамах картоплі міститься 73 калорії, де білка — 1,9 грама, жирів — 0,1, вуглеводів — 16,6. Зазвичай бульби містять близько 76% води, 18% крохмалю, 0,5-1% цукрів, 2% білка і 1% мінеральних солей, а також вітаміни групи В (В1, В2, В3 (РР), В6), С, К , Е. Сахара в картоплі представлені глюкозою, фруктозою і сахарозою.

в картопляному білку містяться всі амінокислоти, що зустрічаються в рослинах, в тому числі незамінні: лізин, метіонін, треонін, триптофан, валін, фенілаланін, лейцин, ізолейцин. Картопля має важливе значення як джерело мінеральних речовин — найбільше в ньому міститься солей калію і фосфору; ще є натрій, кальцій, магній, залізо, сірка, хлор; а також мікроелементи: цинк, бром, кремній, мідь, бор, марганець, йод, кобальт та інші.

Усі, хто прагнуть схуднути, часто виключають картопля зі свого раціону — і це помилка. Згідно з його калорійності, він не небезпечний для фігури, важливо стежити за об’ємом і кількістю порцій — картопля належить до високоуглеводной продуктам. Майте на увазі: в процесі теплової обробки крохмаль руйнується. Чим менше оброблений картопля, а ще краще приготований з шкіркою і з’їдений з нею ж, тим більше корисних речовин зберігається в продукті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Діабет можна запобігти: названий спосіб

У шкірці міститься багато клітковини і харчових волокон — майже 50% усієї кількості, а також багато мінеральних речовин: кальцію, цинку, заліза, калію, тіаміну, рибофлавіну. Харчові волокна і клітковина, які є в шкірці, допомагають нормалізувати травлення, борються з запорами, підтримують баланс електролітів завдяки калію, є джерелами антиоксидантів, а вітамін С, також знаходиться в шкірці, може знизити тягу до солодкого. Харчові волокна зменшують глікемічний індекс картоплі, що важливо для людей з цукровим діабетом.

Картопля багата клітковиною, яка не несе негативного впливу на роботу шлунково-кишкового тракту. Картопля часто присутня в раціонах у людей, хворих на виразку, гастрит, подагрою і нирковими захворюваннями.

«Порція картоплі в розмірі 200-300 грамів відмінно насичує, а також постачає майже денною нормою вітаміну С, половиною добової дози калію , 1/10 норми фосфору і заліза. Картопля без шкоди для фігури можна їсти 1-2 рази в тиждень як заміну будь-якої крупі або бобовим », говорить дієтолог.

Джерело: the-challenger.ru

Вести-UA

Ти ще не підписаний на Telegram? Швидко тисни!

Схожі статті

Смартчаси Garmin отримують оновлення програмного забезпечення, яке гідно оцінять жінки

Marina

На Рівненщині заборонили роботу транспорту ще на місяць

Murcia

Уряд послабив обмеження для пенсіонерів та учнів

Sasha

Залишити коментар