25.3 C
Нью-Йорк
11.08.2020
Новини науки і технологій

Вчені дізналися причину високої заразність коронавируса

Вчені дізналися причину високої заразність коронавируса
Біологи з Нью-Йоркського університету проаналізували мутації коронавируса. Виявилося, найпоширеніша мутація в геномі SARS-CoV 2, характерна більш ніж для половини вивчених штамів вірусу, покращує його здатність проникати в клітини від 2,5 до 8 разів, пише ТАСС. Мутація D614G, показали спостереження, прискорює передачу вірусу між різними типами людських клітин, включаючи клітини з легких, печінки і кишечника. Ймовірно, мутація також робить вірус більш стійким до людських ферментам.

На сьогоднішній день вчені виділили три основні різновиди коронавируса, циркулюючого в світі. І приблизно у 70% штамів є загальна мутація в гені S, який керує виробництвом поверхневих білків SARS-CoV 2, які допомагають вірусу проникати в клітину. Дана мутація D614G майже завжди зустрічається разом з мутацією P314L, яка змінює роботу ділянки ORF1b. Він керує виробництвом кількох білків, важливих для копіювання РНК вірусу і його розмноження всередині заражених клітин.

Донедавна фахівці не могли зрозуміти, що робить кожна з мутація окремо. Тепер було точно встановлено: мутація D614G робить вірус заразнее. Вірус активніше проникав в клітини кишечника (число уражених клітин виростало в 2,5 рази), легких (в 5 разів), печінки (майже в 8 разів). Притому, мутація знижувала в 4 рази ймовірність того, що імунітет розпізнає шіповідний білок вірусу, який той використовує для проникнення в клітини. Плюс, якщо розпізнавання все ж відбувалося, імунна система повільніше знищувала білки оболонки вірусу. А це дозволяє вірусу виграти час.

Джерело: MedDaily

Вести-UA

Ти ще не підписаний на Telegram ? Швидко тисни!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Молочні продукти викликають діабет і гіпертонію - вчені

Схожі статті

Розроблено дієта, яка здатна вбити стійкий рак

Marina

« Наталя з вами по — справжньому… »: Гарячий Тарзан пограв м’язами перед дзеркалом

Maria

В Україні до послаблення карантину не готові вже дев’ять областей: перелік

Alfonso

Залишити коментар