25.3 C
Нью-Йорк
11.08.2020
Новини науки і технологій

Пити треба в міру: стало відомо, від яких хвороб захистить алкоголь

Пити треба в міру: стало відомо, від яких хвороб захистить алкоголь
Проведене в Німеччині дослідження показало, що алкоголь може захищати від розвитку деяких захворювань — зокрема, аутоімунних. Вчені встановили, що він дозволяє визначати, що викликають ці хвороби клітин, пише Новини Ю.

Як повідомляє MedikForum.ru, наукові фахівці Ерлангенського університету (FAU) зробили висновок, що в помірних кількостях алкоголь здатний надавати позитивний вплив на організм. Їх прес-реліз під назвою «Рислінг для імунної системи» інформує, що він здатний захищати від аутоімунних захворювань, пригнічуючи надмірні імунні реакції, що ведуть до розвитку.

Особливість цих хвороб в тому, що антитіла діють проти власних клітин організму — іноді до тих пір, поки тканини і органи не будуть повністю зруйновані. Німецькі дослідники виявили, що алкоголь робить специфічний вплив на фолікулярні Т-хелпери — імунні клітини в лімфатичних вузлах і в запальних тканинах, які викликають типові для захворювання аутоімунні реакції.

«Мабуть, фолікулярні Т-хелперних клітини чутливі до ацетату, продукту розпаду алкоголю. Його вплив пригнічує їх функцію, з якою пов’язаний розвиток аутоімунних порушень, наприклад, розсіяного склерозу, ревматоїдного артриту », — констатують вчені.

Їх робота стала частиною великого проекту Німецького центру імунотерапії (DZI) при Університетській лікарні FAU ( про нього докладно пише журнал Nature). У ньому також представлені дані про те, що алкоголь може надавати благотворний вплив на функціонально обмежену імунну систему. Ось одне з них: спостереження за пацієнтами, що споживали певну кількість алкоголю або повністю утримуватися після пересадки печінки показали, що в першому випадку ризик відторгнення використаного органу був значно нижче.

У той же час фахівці відзначають: незважаючи на виявлене захисна властивість спиртного, існує так само факт того, що прийом алкоголю має свої негативні наслідки. Додатково вони підкреслюють важливість дотримання помірності. За словами професора Георга Шетті, добовий максимум — це восьма частина літра вина або чверть літра пива.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Стало відомо, як володарі різних груп крові переносять стрес

Ти ще не підписаний на Telegram? Швидко тисни!

Схожі статті

Garmin Instinct: дешеві багатофункціональні смартчаси

Maria

Corsair K83 Wireless — спеціальна багатофункціональна клавіатура

Sasha

В Україні оголошено штормове попередження: який регіон під ударом

Sasha

Залишити коментар