29.8 C
Нью-Йорк
10.07.2020
Новини науки і технологій

Стало відомо, чому ВООЗ критикує ліки від COVID — 19, яким лікують українців

Стало відомо, чому ВООЗ критикує ліки від COVID - 19, яким лікують українців
Всесвітня організація охорони здоров’я зупинила випробування препаратів від малярії гідроксихлорохіну і хлорохина як ліки від коронавирусной інфекції Covid 19.

Основна причина ліки виявилися небезпечним: серед пацієнтів, які приймали препарати спостерігається більш високий рівень смертності.

Між тим Україна активно закуповує цей препарат у Штатів і використовує для лікування хворих.

розбиралися, чому заборонені ВООЗ препарати включені в список рекомендованих в нашій країні.

Що відомо про хлорохин і гидроксихлорохин

Обидва препарати представники однієї групи так званих протималярійних засобів.

Американське уряд покладав на ліки великі надії. У лютому профільне видання Nature писало про те, що хлорохін ефективно інгібує (пригнічують Ред.) Нещодавно з’явився новий коронавірус в пробірці. А президент США Дональд Трамп в березні на етапі тестування препарату заявив, що поєднання гідроксихлорохіну і азитроміцину може бути дуже, дуже хорошим «.

Є реальна ймовірність того, що вони можуть мати колосальний вплив, можуть бути даром Господа. якщо вони спрацюють, це змінить все, сказав Трамп. Він також навів приклад, коли американець вилікувався після прийому препаратів від малярії. Трамп також заявляв, що і сам приймає гидроксихлорохин для профілактики зараження коронавірусів, хоча це і порушувало приписи МОЗ США.

Відзначимо, що побічних ефектів у цих двох препаратів стільки, що вони дійсно можуть привести до непередбачених ускладнень. Про що сказано навіть в інструкції до них:

Хлорохін (гидроксихлорохин) розроблене в лабораторіях Bayer в 1934 році (тобто ще за нацистів) засіб, яке успішно використовувалося проти малярії. Воно пригнічує стовбурові клітини, а в хіміотерапії використовується як додатковий агент, підсил івающій дію хіміотерапевтичних препаратів. По одній гіпотезі, заражена коронавірусів клітина при використанні хлорохина загине раніше, ніж з неї вийде вірус.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  В Україні 528 нових випадків захворювання на COVID-19

За іншою гіпотезою, хлорохін не впливає на вірус, а впливає на імунні клітини людини. Тобто інфікований переживає хворобу з малою температурою. При цьому хлорохин має виражену імунодепресивну дію.

Серед побічних ефектів хлорохина: блювота і нудота, біль в животі, судомні напади, психоз, помутніння рогівки, порушення зору і помутніння сітківки ока, дзвін у вухах, випадання волосся і багато іншого.

Чому ВООЗ не рекомендує його до лікування

За словами гендиректора ВООЗ Тедроса Адана Гебрейесуса, хлорохін і гидроксихлорохин збільшують ризик летального результату хворих з коронавірусів нового типу SARS-CoV 2. Такі результати масштабного медичного дослідження, опублікованого в медичному журналі The Lancet в п’ятницю, 22 травня.

Автори дослідження стверджують, що серед пацієнтів, що приймали ліки від малярії самостійно або в комбінації з макролідом (один з антибіотиків), зафіксований більш високий рівень смертності.

Так, в дослідженні брали участь 96 000 пацієнтів з 671 лікарні на шести континентах. Їх розділили на чотири групи: перша приймала гидроксихлорохин (смертність склала 18%), друга хлорохин (смертність на рівні 16,4%), а третя один з двох медикаментів в поєднанні з антибіотиками (хлорохін з антибіотиками смертність 22,8%, гидроксихлорохин з антибіотиком смертність досягла 23,8%). Четверта група лікувалася, не беручи жодне з цих ліків (смертність всього 9%).

Таким чином, у пацієнтів з коронавірусів, які брали під час лікування протималярійні препарати, ризик померти був на 45% вище, ніж у решти хворих.

Тому вчені вирішили вивчити всі доступні на даний момент докази, паралельно призупинивши використання гідроксихлорохіну. Це стосується тільки використання гідроксихлорохіну і хлорохина для лікування COVID 19. Зазначені ліки продовжують вважатися безпечними для пацієнтів з аутоімунними захворюваннями і малярією, додав Гебрейесус.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Відчуття гіркоти у роті вранці: чому треба починати турбуватися

Як препарат використовують в Україні

В Україні МОЗ вжило єдиний державний протокол лікування заражених коронавірусів ще 2 квітня. За словами глави МОЗ Максима Степанова, документ розроблений з урахуванням досвіду інших країн. Втім, на перше місце тут вийшли розрекламовані в Америці хлорохин і гидроксихлорохин.

В протоколі лікування ці препарати рекомендовані до застосування навіть дітям. А в залежності від протипоказань і перебігу хвороби призначають такі комбінації: гидроксихлорохин, хлорохін, лопінавір, ритонавір, осельтамівір.

В протоколі йдеться, що Гидроксихлорохин (і його аналог хлорохин) рекомендований для лікування вікових пацієнтів при захворюванні Covid 19 середнього ступеня тяжкості, а також пацієнтів, які входять до групи ризику. Також засіб призначають хворим, які знаходяться в реанімації. Однак прийом препарату рекомендують відразу ж припинити, якщо пацієнт продовжує лікування вдома.

Звертається увага, що вагітність не є протипоказанням.

Уже через тиждень в протокол лікування додали японський фавіпіравір, а для гідроксихлорохіну і хлорохина МОЗ затвердило спрощену процедуру закупівель.

При цьому в протоколі не ховається, що в світі відсутній специфічний противірусне лікування коронавирусной хвороби (Covid 19). Ліки з діючою речовиною Гидроксихлорохин в Україні коштували близько 600 грн, але зараз їх практично немає в аптеках і на сайтах з продажу ліків. все тому, що Кабмін ввів держрегулювання цін на гидроксихлорохин, фавіпіравір і ремдесівір.

Міністр охорони здоров’я регулярно звітує про закупівлі все нових партій гідроксихлорохіну, який розподіляють по регіонах України для лікування хворих коронавірусів, незважаючи на озвучену смертельну небезпеку. Одна з останній партій в 1400 упаковок прибула в Україну в кінці квітня.

Джерело: strana.ua

Ти ще не підписаний на Telegram? Швидко тисни!

Схожі статті

Медики назвали продукти, які негайно слід виключити з раціону

Elena

Задуха і смерть: ці продукти не можна їсти сирими

Lamaxima

Таємниця доктора Фукуцудзі: чи можете ви схуднути за 5 хвилин?

Coolio

Залишити коментар