15.9 C
Нью-Йорк
27.05.2020
Новини науки і технологій

Кого в Україні перевірятимуть на антитіла до коронавірус

Кого в Україні перевірятимуть на антитіла до коронавірус
Українців почнуть тестувати на антитіла до коронавірус. Наказ про це підписав МОЗ. Такі тести показують: якщо людина вже перехворів Covid 19, він може мати імунітет.

В наказі МОЗ кажуть, що. в першу чергу, будуть тестувати пацієнтів з симптомами коронавируса, з пневмонією, і перед операціями.

Раз на два тижні тести проводитимуть медикам, які надають допомогу хворим з коронавірусів. Раз на місяць аналізи на Covid 19 здаватимуть інші медики, фармацевти, поліцейські, нацгвардейци і прикордонники.

Тобто це далеко не те масове тестування, як обіцяли медична влада країни. Будь-який бажаючий пройти його як і раніше не зможе.

розбиралися, кому, як і для чого будуть робити ІФА-тести.

Кого і коли будуть тестувати

в МОЗ підписали наказ про зміни в стандартах медичної допомоги при Covid 19, в якому йдеться про запуск ІФА-тестування. Тепер українцям будуть проводити два види тестів: ПЛР і ІФА.

Перш за все, тестувати двома видами тестів будуть людей у ​​яких є симптоми і клінічні прояви коронавирусной хвороби. За новим стандартом їм спочатку будуть робити тест ПЛР. Якщо він виявиться негативним то ІФА-тест на IgМ. Також такий тест робитимуть, якщо ПЛР-тест неможливо провести протягом доби. Такий же алгоритм тестування і для пацієнтів з пневмонією.

Контактних осіб, навіть якщо у них немає симптоматики, будуть тестувати на 14 добу після контакту.

ІФА-тести будуть брати у всіх пацієнтів перед плановими операціями. Якщо вони виявляться позитивними зроблять уточнююче тест ПЛР.

Кожні два тижні за допомогою ІФА-тестів (на IgМ і IgG) будуть тестувати осіб з груп ризику:

  • медиків, які надають допомога пацієнтам з Covid 19.
  • співробітників лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів хворих Covid 19.
  • патологоанатомів, судмедекспертів, які беруть участь у розтині.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  За добу в Україні 341 людина одужала від коронавірусу

Один раз в 30 днів (на IgМ і IgG) будуть тестувати:

  • Нацполіцію, Національну гвардію, прикордонників, інших медиків і фармацевтів.

Тестувати всі перераховані категорії на Covid 19 будуть безкоштовно. У тестованих будуть брати кров з вени або мазок з рото або носоглотки, або біологічний матеріал з верхніх дихальних шляхів.

У МОЗ кажуть, що перевага надаватиметься вітчизняним тестів. Такі тести можуть робити 450 державних лабораторій по країні, не рахуючи приватних.

Втім, є і питання. Перевірка на антитіла має значення, якщо застосовується масово, як це запустили вже в багатьох країнах. Тоді вона показує, чи дійсно є колективний імунітет.

В українському ж варіанті тести торкнуться дуже невеликого числа людей нехай навіть з критичних груп ризику.

Для чого потрібно таке тестування

В Україні про ІФА-тестах, які допоможуть виявити тих, хто вже перехворів, заговорили ще місяць тому. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів, що вони допоможуть зрозуміти, виробився чи колективний імунітет в українців.

Глава МОЗ Максим Степанов заявляв: Ми можемо вважати, що людина, у якого є антитіла, має відповідний імунітет і не є вразливим до Covid 19.

При цьому медики розуміють, що до сих пір точно не відомо, як довго отриманий імунітет захищає перехворіли і виробляється він у всіх.

За рахунок ІФА-тестів можна буде істотно збільшити кількість тестованих. Вони дешевші, ніж ПЛР, з можуть робити швидше, більшу кількість лабораторій і вимоги до фахівців і використовується обладнання нижче.

Також це додатковий інструмент, щоб відстежувати розповсюдження інфекції і запобігати спалаху.

дані, отримані за допомогою ІФА-тестів, допоможуть уточнити статистику по хворим і дадуть більш точну картину масштабів Covid 19.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  В Україні 528 нових випадків захворювання на COVID-19

Також сироватка вже перехворіли людей, у яких виявили антитіла до нового коронавірус, потенційно може використовуватися при лікуванні хворих .

Що таке ІФА-тестування

Імуноферментний аналіз (ІФА) виявляє антитіла до конкретного вірусу в організмі (в крові або слині). Якщо антитіла є, значить імунітет вже познайомився з збудником і виділяє особливі білки, що розпізнають вірус антитіла (їх ще називають імуноглобуліни). Завдання антитіл дізнатися патоген і з’єднатися з ним, щоб імунітет виявив вірус і знищив його.

Антитіла бувають декількох видів. Якщо говорити про новий коронавірус, то в середньому на 7-10 день зараження утворюються IgM. Саме ці імуноглобуліни виявляють експрес-тести, якщо хвороба в гострій стадії. Їх роблять тим, у кого виражені симптоми Covid 19.

Трохи пізніше утворюються імуноглобуліни IgG, які залишаються в організмі і після одужання. Тести на антитіла, які пропонують робити в Міністерстві охорони здоров’я, будуть виявляти два цих типу антитіл. Тобто вони зможуть виявити і тих, хто вже перехворів коронавірусів якийсь час назад, навіть, якщо це пройшло безсимптомно.

Відмінність нових ІФА-тестів від експрес-тестів в тому, що перші могли виявити тільки IgM , тобто хвороба в гострій стадії, а тих, хто вже перехворів немає.

ПЛР-тест виявляє наявність РНК або ДНК вірусу в організмі. Він є найбільш достовірним. Якщо перші два види тестів показують наявність антитіл і напруженість імунітету, тобто, перехворіє людина чи ні, то наявність самого вірусу показує тільки ПЛР-тестування.

Джерело: strana.ua

Схожі статті

На що Цукерберг витратив мільярд доларів?

Coolio

У Києві зафіксовано вже 1535 випадків зараження коронавірусом: статистика по районах і мапа

Maria

Google визнає факт прослуховування записів з смарт — динаміків Home

Maxim

Залишити коментар