15.9 C
Нью-Йорк
27.05.2020
Новини науки і технологій

Що робити, якщо підчепили на прогулянці кліща: чіткий алгоритм

Що робити, якщо підчепили на прогулянці кліща: чіткий алгоритм
Кінець весни — відмінний час для пікніків і будь-якого іншого часу на природі з сім’єю або друзями. Саме в цей період найбільш небезпечним ворогом людини вважається кліщ. Навіть зараз, під час всесвітньої пандемії, занадто багато з нас ігнорують правила самоізоляції, а тому згадати про небезпеку кліщів буде актуально.

Про це пише ofigenno.

Кліщі належать до класу павукоподібних, ці невеликі комахи живуть у верхніх шарах грунту і заповзають на рослини, щоб атакувати своїх жертв. Сам по собі укус кліща не є небезпечним, але багато хто з них є переносниками серйозних захворювань: енцефаліту і хвороби Лайма.

Бактерії живуть в кишечнику кліща і потрапляють в новий організм через слинні залози. На щастя, цей процес займає деякий час, а тому є величезний шанс безпечно витягти кліща. При можливості, оптимальним варіантом буде звернутися за професійною медичною допомогою.

Якщо ж такої можливості немає, доведеться діяти самостійно. Кращим засобом буде спеціальний пінцет, хоча підійде і звичайний. Потрібно міцно взяти комаха якомога ближче до його ротової порожнини, тобто, ближче до шкіри, і акуратно витягнути його. Головне тут: витягнути кліща цілим.

Часто всередині рани залишаються його щелепи, це може привести до загнивання рани і збільшать вірогідність зараження. У разі, якщо всередині рани щось чорніє, необхідно терміново видалити це. Тут підійде будь-який спосіб, який використовується при скалка. Місце укусу обов’язково обробити.

Кліща ж обов’язково помістити в якусь герметичну ємність і відвести до лікарні для аналізів, які визначать, чи був він небезпечний. Якщо аналіз позитивний, через 10 днів ти зобов’язаний будеш здати власну кров. Справа в тому, що потрібно деякий час, щоб організм виробив антитіла, які сигналізують про небезпеку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Укус кліща: що ні в якому разі не можна робити

Кліщі зазвичай намагаються кусати там, де шкіра найбільш тонка, тому найчастіше їх можна виявити в паху або на шиї. Крім того, виявивши одного кліща варто ретельно оглянути все тіло, він цілком може бути не один. Ні в якому разі не намагайся видалити комаха «народними засобами»: сірниками або маслом, наприклад.

Як же убезпечити себе? Зараз краще продовжать сидіти на самоізоляції, а ось в майбутньому, потрібно ретельно підбирати одяг для походів, що закриває якомога більше ділянок тіла. Також варто регулярно, хоча б раз на годину перевірять себе і своїх близьких на кліщів. Максимум уваги приділити шиї, згинах колін і ліктів і волоссю.

Схожі статті

Знімна гарнітура цих розумних годин змінює саме поняття переносної технології

Scooby

МВС доправило на Буковину вертоліт для транспортування хворих на коронавірус

Scooby

На Київщині у пансіонаті для літніх людей спалах COVID-19: вже вісім підтверджених випадків

Dmitry

Залишити коментар