25.6 C
Нью-Йорк
12.08.2020
Безпека

Безпечна робота в інтернеті: 10 простих правил

На даному блозі вже публікувалися поради як не допустити зараження системи вірусами. У минулій статті йшлося про загальні правила «комп’ютерної гігієни», а зараз ми поговоримо виключно про правила «інтернет гігієни». Тобто про правила, дотримання яких не дозволить підчепити шкідливу програму в інтернеті або стати жертвою онлайн обману.

Перше і найголовніше правило безпечної роботи в інтернеті. Працюючи в інтернеті необхідно бути уважним і трохи підозрілим. Дуже часто доводиться спостерігати як недосвідчений користувач

Отже, кілька простих порад по «мережевий гігієни».

  1. Необхідно стежити за адресами, на які ведуть посилання . Для того щоб дізнатися адресу, на який веде посилання необхідно просто навести на неї курсор. Якщо вам пропонують перейти на сайт Х, а посилання веде на сайт Y то тут щось не так. Можливо, вас намагаються обдурити.
  2. Перед введенням особистої інформації перевіряйте адресний рядок браузера. Якщо ви там побачите щось на зразок vkontokte.ru замість звичного vkontakte, то можете бути впевнені, що ви перебуваєте на підробленому сайті і у вас намагаються вкрасти пароль для доступу до вашого профілю. Після отримання даних для доступу до вашого профілю зловмисники можуть використовувати його для розсилки спаму і вірусів вашим друзям.
  3. Не переходьте по незнайомих посиланнях, які приходять вам на пошту, в «аську», або в соціальні мережі. Навіть якщо посилання прийшла від знайомої людини необхідно бути максимально уважним. Цілком можливо аккаунт вашого знайомого вже зламаний, і тепер від його імені розсилають віруси.
  4. Чи не завантажуйте невідомі файли, що прийшли вам на пошту або в «аську», навіть якщо файл прийшов від вашого знайомого. Перед тим як завантажувати такі файли треба запитати у відправника, що це за файл.
  5. Сучасні пошукові системи і браузери, наприклад такі як Google Chrome, вміють отримувати повідомлення, коли він намагається зайти на сайт поширює віруси. Необхідно уважно ставитися до таких попереджень, швидше за все сайт, який ви намагаєтеся відвідати, заражений.
  6. Чи не клікайте по підозрілим рекламних банерів, які пропонують миттєве збагачення або інші нереально вигідні послуги і сервіси. Швидше за все, вас намагаються обдурити.
  7. Ставтеся з підозрою до програм для «злому» онлайн сервісів, ігор і програм. В результаті використання таких програм жертвою «злому» можете стати саме ви.
  8. Будьте уважні до файлів, що завантажуються через BitTorrent, DirectConnect і інші файлообмінні мережі. Користувачі даних мереж можуть поширювати віруси, навіть не підозрюючи про це.
  9. Не використовуйте Internet Explorer, особливо його старі версії. Існує велика кількість інших, більш швидких і безпечних браузерів.
  10. Вимкніть Java Script. Велика частина сайтів відмінно працюють без використання Java Script. Для браузера Mozilla Firefox можна використовувати плагін Noscript, дане розширення дозволяє відключати виконання скриптів тільки для невідомих сайтів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Імунна система під ударом: 11 простих способів угробити захисні можливості організму

Схожі статті

Як прибрати спливаючі рекламні оголошення в браузері

Maria

Особиста інформація в мережі: сервіси Google

Marina

Як поміняти пароль в STEAM

Maxim

Залишити коментар