25.6 C
Нью-Йорк
12.08.2020
Безпека

Створення паролів: як придумати надійний пароль

Сучасному користувачеві доводиться працювати як мінімум з десятком сервісів вимагають реєстрацію і використання пароля для отримання доступу до аккаунту. Електронна пошта, інтернет месенджери, соціальні мережі, особистий кабінет інтернет провайдера, чати, форуми, інші сайти і це як мінімум. У цій статті ми спробуємо розібратися, як придумати паролі для цих всіх цих незліченних сервісів.

Зміст

 • Створення паролів
  • Створюючи пароль вручну необхідно дотримуватися кількох правил:
  • Як придумати пароль

Створення паролів

Реєструючись на черговому сайті, ми часто зупиняємося і замислюємося при вигляді поля для введення пароля. Майже ідеальним способом для створення надійного пароля буде генерація випадкового пароля за допомогою спеціальної програми, наприклад такий як keepass. Але такі паролі складно запам’ятати, а значить, їх необхідно десь записувати і зберігати. Такий варіант не підходить для частини звичайних користувачів. Навіть якщо ви будете використовувати програмний спосіб створення і зберігання паролів, частина паролів все одно доведеться запам’ятовувати.

Створюючи пароль вручну необхідно дотримуватися кількох правил:

 • Не можна використовувати прості комбінації символів і чисел. Наприклад, паролі 123, 321, 123456, qwerty, asdfg та інші подібні до них не підходять.
 • Не можна використовувати особисту інформацію при створенні пароля (імена родичів, домашніх тварин, дати народження, номера телефонів, адреси, поштові індекси тощо). Наприклад, паролі Masha, Sasha21, Vasya02071988 і інші подібні до них не підходять.
 • Не використовуйте паролі, які можна підібрати по словником популярних паролів. Наприклад, паролі love, cat, alfa, samsung, mercedes, ястерва і інші подібні, а також їх варіанти і комбінації не підходять.
 • Не використовуйте паролі, довжина яких менше 10 символів.
 • Пароль повинен складатися з великих і маленьких букв, чисел і спеціальних символів.
 • Придумуючи паролі, використовуйте свою фантазію і не думайте шаблонно. Комп’ютер, що підбирає ваш пароль, добре рахує, але він не може мислити і бути креативним.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як змінити пароль на WiFi

Є багато способів придумати простий і відносно надійний пароль. Ми розглянемо один з таких способів.

Як придумати пароль

Перше що нам необхідно зробити, це придумати фразу-ключ. Ідеальним варіантом буде унікальна безглузда фраза, яку легко запам’ятати. Наприклад: космічні таргани. Також можна використовувати фрази з не надто популярних пісень, віршів.

Далі необхідно «зашифрувати» фразу ключ, щоб вона стала більш надійним паролем. Кілька способів такого «шифрування»:

 • Запис російської фрази в англійській розкладці.
 • Запис фрази навпаки.
 • Заміна букв на їх візуальні аналоги ( « a »-« @ »,« i »-«! »,« o »-« () »і т. д.).
 • Використання перших декількох символів з кожного слова.
 • Видалення парних / непарних символів.
 • Видалення голосних / приголосних букв з фрази.
 • Додавання спецсимволов і чисел.

Можна використовувати кілька таких способів, щоб перетворити фразу ключ в практично безглуздим набором символів. Але, ідеальним варіантом буде створення власного унікального методу «шифрування» фрази ключа.

Наприклад, використовуючи кілька шаблонних способів «шифрування» можна отримати такий пароль:

космічні таргани — використовуємо перші 4 символи з кожного слова — космтара — записуємо в англійській розкладці — rjcvnfhf — записуємо з великої літери і додаємо спецсимволи і випадкове число — rjcvnfhf @ 955

в результаті у нас вийшов довгий і досить складний пароль, який не можна обчислити за особистою інформації його власника, але його можна легко відновити по пам’яті. Перевіривши надійність пароля за допомогою сервісу passwordmeter.com ми отримуємо результат «дуже надійний».

На завершення хочу ще раз нагадати що, вигадуючи пароль необхідно використовувати свою уяву і можливість не стандартно мислити. Використовуючи цю перевагу перед «тупими» комп’ютерами ви зможете створювати паролі, які будуть їм не по зубам.

Схожі статті

Як поміняти пароль в STEAM

Maxim

Як поставити пароль на ноутбук

Murcia

KeePass — безпечне зберігання паролів

Maxim

Залишити коментар