25.5 C
Нью-Йорк
06.08.2020
Планшети

Що краще планшет або ноутбук

Що краще планшет або ноутбук
Що краще планшет або ноутбук? Саме таке питання задають багато користувачів, які планують купувати новий портативний комп’ютер. Питання може здатися дивним або навіть наївним, але, тим не менше, для багатьох він є актуальним. Тому в даній статті ми розглянемо основні переваги та недоліки планшетів і ноутбуків. А також спробуємо розібратися з питанням, що краще планшет або ноутбук в контексті конкретних моделей використання.

Планшет і ноутбук це два абсолютно різні пристрої. Тому відповідь на питання, що краще планшет або ноутбук, залежить від вашої моделі використання.

Наприклад, якщо вам необхідно пристрій для роботи в транспорті або інших обмежених умовах, або вам потрібно пристрій для серфінгу в мережі, сидячи на дивані, то вам краще всього підійде саме планшет. Також планшет дуже зручний для швидкого отримання актуальної інформації. Для того щоб дістати його з сумки і перевірити електронну пошту вам буде потрібно не більше хвилини. У той час як з ноутбуком не все так просто, при використанні ноутбука це однозначно займе набагато більше часу.

В свою чергу ноутбуки мають ряд важливих переваг, які роблять їх не замінними для користувачів, яким завжди потрібен під рукою повноцінний комп’ютер.

Основні переваги планшетів:

  • Компактність. Планшети мають дуже компактні габарити і невелика вага. Як правило, вага планшета не перевищує 700 грам. Це вага практично недосяжний для ноутбуків. Навіть самі тонкі і легкі модулі ноутбуків важать більше кілограма. Завдяки компактним розмірам і невеликій вазі планшет зручно носити з собою, їм зручно користуватися в дорозі або в інших місцях, де у вас не було б можливості користуватися громіздким і важким ноутбуком. На відміну від ноутбуків для того щоб працювати з планшетом вам не потрібен стіл і вільне місце. Ви можете використовувати планшет практично в будь-якій ситуації.
  • Тривалий час роботи. Більшість моделей планшетів забезпечують від шести і більше годин безперервної роботи. Це ще один показник недосяжний для більшості ноутбуків.
  • Якісний екран з високою щільністю пікселів. Як правило, екрани планшетів є більш якісними і мають велику щільність пікселів, ніж екрани ноутбуків. Це дозволяє формувати більш чітку і приємну для очей картинку. Читати книги і переглядати веб сторінки на таких екранах значно зручніше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Ми знаємо дату виходу Huawei MatePad Pro. Це перший планшет з отвором в екрані!

Основні переваги ноутбуків:

  • Повноцінна апаратна клавіатура. Працювати з офісними документами без повноцінної апаратної клавіатури практично не можливо. Тому якщо вам потрібен портативний комп’ютер для роботи з текстовими документами, презентаціями або електронними таблицями то альтернативи ноутбука немає.
  • Наявність великої кількості портів введення-виведення. Наприклад, таких як VGA, HDMI, USB, мережевий порт, картрідер.
  • Можливість зберігання великої кількості даних. Сучасні ноутбуки оснащуються SSD накопичувачами або жорсткими дисками ємністю від 200 гігабайт.
  • Можливість використовувати будь-яку настільну операційну систему. До виходу операційної системи Windows 8 планшетні комп’ютери випускалися тільки під управлінням iOS або Android. У підсумку на таких планшетах можна було запускати тільки ті програми, які призначені для цих операційних систем. Будь-які Windows програми були недоступними для користувачів планшетів. З появою Windows 8 і планшетів, які працюють під її управлінням, ситуація трохи покращилася. Тепер ви можете придбати планшет під управлінням операційної системи Windows 8 і запускати на ньому будь-які Windows програми. Але встановити на такий планшет Linux все ще дуже проблематично.
  • Звична модель взаємодії користувача з комп’ютером. Наявність потужного процесора, апаратної клавіатури і мишки робить досвід роботи з ноутбуком таким же, як і з повноцінним комп’ютером.

Висновки: що краще планшет або ноутбук?

З описаних переваг можна зробити висновок, що планшет це пристрій для споживання контенту. Тобто для використання вже готових, створених кимось іншим, матеріалів. Наприклад, за допомогою планшетного комп’ютера зручно переглядати веб-сторінки, відео-ролики, читати книги, отримувати електронну пошту і т.д. Крім цього планшет практично незамінний для швидкого отримання актуальної інформації в будь-яких умовах. Так, планшет з підтримкою мобільного інтернету дозволить вам перевіряти електронну пошту або отримувати інші дані з мережі в будь-який час і в будь-якій ситуації всього за лічені миті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Дитячий планшет

З іншого боку ноутбук це єдиний пристрій здатне замінити повноцінний настільний комп’ютер. За допомогою ноутбука ви зможете виконувати всі ті ж дії, що і за допомогою звичайного настільного ПК.

Схожі статті

Дитячий планшет

Elena

Планшет з функцією телефону

Pasha

Як вибрати планшет для ігор

Alex

Залишити коментар