25.6 C
Нью-Йорк
12.08.2020
Ноутбуки

Нормальна температура процесора ноутбука

Нормальна температура процесора ноутбука
Програма HWMonitor відображає поточну (Value), мінімальну (Min) і максимальну температуру (Max) для кожного з наявних в процесорі датчиків.

Для того щоб перевірити температуру процесора під навантаженням можна просто запустити HWMonitor, створити навантаження на процесор, а потім подивитися, яке значення було в колонці максимальних температур (Max).

Яка температура нормальна для процесора ноутбука

Точно вказати температури, які можна вважати нормальними для процесора, просто неможливо. Процесори досить сильно відрізняються за рівнем тепловиділення і терпимості до високих температур. Тому в даній статті будуть вказані типові значення температур, які характерні для процесорів в ноутбуках. Це приблизно:

  • до 50 градусів Цельсія в режимі простою;
  • до 70 градусів Цельсія під навантаженням.

Якщо температура процесора в вашому ноутбуці виходить за ці рамки, то варто задуматися над тим, як цю температуру знизити.

При бажанні ви можете дізнатися, які температури можна вважати нормальними саме для вашої моделі ноутбука . Для цього просто знайдіть в Інтернеті огляд на вашу модель ноутбука і подивіться, до яких температур вдалося прогріти процесор ноутбука людині, який робив огляд. Якщо температура процесора на вашому екземплярі ноутбука буде значно вищою за ту, що була в огляді, то це чіткий сигнал про те, що процесор ноутбука перегрівається і його температуру потрібно знижувати.

Потрібно відзначити, що не варто орієнтуватися на значення , які були вказані в нашій старій статті про нормальній температурі для настільних процесорів. Охолодження ноутбуків, не така ефективна, як охолодження настільних комп’ютерів. Тому не можна розраховувати, на такі ж температури. Виробники процесорів це також розуміють, тому процесори для ноутбуків зазвичай більш терпимі до високих температур.

Як знизити температуру процесора ноутбука

Якщо ви визначили, що температура процесора на вашому ноутбуці явно не є нормальною, то ви можете спробувати її знизити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Програми для тестування процесора

Для початку потрібно переконатися, що вентиляційні отвори на ноутбуці нічим не прикриваються. Для цього ноутбук повинен стояти на твердій і рівній поверхні. Ніяких диванів, ліжок і власних м’яких колін. Якщо ноутбук використовується тільки на столі, то потрібно перевірити, щоб з боків від ноутбука не було нічого зайвого, інакше можуть закриватися бічні вентиляційні отвори.

Якщо ноутбук встановлений правильно, але температура процесора все одно занадто висока, то можна придбати додаткову охолоджуючу підставку під ноутбук. Такі підставки оснащені вентиляторами, які нагнітають повітря у вентиляційні отвори ноутбука і значно знижують температуру його процесора і інших компонентів.

Нормальна температура процесора ноутбука
Якщо ви зробили все що можна, але температура процесора вашого ноутбука все одно далека від нормальної, то потрібно звернутися в сервісний центр. Можливо присутній якась несправність в системі охолодження. У сервісному центрі знайдуть причину перегріву і усунуть її.

Зазвичай причиною є пил в системі охолодження і пересохла термопаста. Виправлення цих проблем коштує не дорого і дозволяє швидко привести температуру процесора ноутбука до нормальних значень.

Схожі статті

Як роздати Wi — Fi з ноутбука на Windows 10

Serega

Чому гальмує ноутбук

Undershmidtther

Що таке нетбук

Pasha

Залишити коментар