30.2 C
Нью-Йорк
04.08.2020
Ноутбуки

Як почистити ноутбук від пилу самостійно в домашніх умовах

В ноутбуці, як і в будь-якому іншому комп’ютері з активним охолодженням, з часом накопичується пил. І якщо цей пил не видаляти, то в якийсь момент пилу стане так багато, що користуватися ноутбуком стане практично неможливо. Ноутбук буде настільки нагріватися, що його буде не комфортно тримати в руках або на колінах. Крім цього почнуть з’являтися раптові перезавантаження, через які користувач буде втрачати не збережені дані. Тому пил усередині ноутбука потрібен час від часу чистити. У цьому матеріалі ми розповімо про те, як почистити ноутбук від пилу самостійно і в домашніх умовах.

Зміст

 • Що знадобиться для чищення ноутбука від пилу
 • Процес самостійного чищення ноутбук від пилу

Що знадобиться для чищення ноутбука від пилу

Нормально почистити ноутбук від пилу можна тільки повністю його розібравши . У більшості ноутбуків, для того щоб дістатися до радіатора і кулера потрібно зняти задню кришку ноутбука, клавіатуру і розділити корпус ноутбука на дві частини. Тому для розбирання ноутбука вам обов’язково потрібно набір викруток. Також буде потрібно пінцет і пластикова лопатка для поділу корпусу і віджимання фіксаторів клавіатури. Якщо лопатки немає, то її можна замінити лінійкою або пластиковою карткою.

Все ноутбуки розбираються по-різному, тому вам потрібні точні інструкції, що і як робити саме у вашому випадку. Отримати ці інструкції можна двома способами.

Перший варіант — офіційне керівництво по обслуговуванню ноутбука випущене виробником. Знайти таке керівництво можна в інтернеті за пошуковим запитом «Service Manual + назва вашого ноутбука». Перевагою офіційного керівництва є те, що воно розроблено виробником, і тому буде максимально точним. Недоліком є, то що такі керівництва поширюються в вигляді PDF файлів, а тому доведеться розбирати ноутбук орієнтуючись по картинках. Крім цього в офіційних інструкціях часто не згадуються деякі важливі моменти, оскільки передбачається що користуватися цією настановою буде досвідчений фахівець, який розібрав вже не один ноутбук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як підключити ноутбук до Інтернету через WiFi

Другий варіант — знайти відео інструкцію з розбирання вашої моделі ноутбука. Для цього треба зайти на Youtube і введіть пошуковий запит «Назва вашого ноутбука + disassembly». Відео інструкції зазвичай записуються сервісними центрами або приватними майстрами, які займаються ремонтом ноутбуків. У таких відео інструкціях зазвичай більше інформації ніж в офіційних інструкціях, але при цьому вони можуть містити неточності.

Крім усього вищеописаного вам знадобиться не мало вільного часу. Якщо ви робите це в перший раз, то самостійна розбирання ноутбука та очищає його від пилу може відняти у вас годин 4 або навіть більше.

Процес самостійного чищення ноутбук від пилу

Будь-які роботи з ноутбуком потрібно починати тільки після відключення його зарядки і зняття акумуляторної батареї. Інакше ви обов’язково щось пошкодити.

Ще один важливий момент — це гвинти. Відкручуючи гвинти розкладайте їх таким чином, щоб ви потім знали які гвинти звідки. Зазвичай в одному ноутбуці використовуються відразу декілька різних типів гвинтів. Тому якщо їх скласти в одну купу, то при складанні це створить додаткові проблеми.

Як вже було сказано, від моделі до моделі процес розбирання дуже відрізняється, тому орієнтуйтеся на керівництво користувача і відео інструкції. Нижче ми опишемо тільки основні кроки, які зазвичай потрібно пройти для того щоб почистити ноутбук від пилу.

 1. Відключення зарядки і зняття батареї;
 2. Зняття нижньої кришки ноутбука;
 3. Зняття жорсткого диска і оперативної пам’яті;
 4. відкручування всіх гвинтів на нижній стороні ноутбука;
 5. Зняття клавіатури;
 6. відкручування гвинтів, які знаходяться під клавіатурою ;
 7. Відключення кабелів, які йдуть до верхньої частини корпусу ноутбука;
 8. Зніміть верхні частини корпусу ноутбука;
 9. Відключення кабелів і зняття матер їнської плати ноутбука;
 10. Розбирання системи охолодження ноутбука і її очищення від пилу;
 11. Збірка ноутбука в зворотному порядку;
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як правильно використовувати ноутбук

В цілому процес розбирання і чищення ноутбука від пилу не є складним. Так що якщо ви вмієте розібрати і зібрати настільний комп’ютер, то ви впораєтеся і з цим. Головне озброїться докладною інструкцією і виявити належну акуратність.

Схожі статті

Нормальна температура процесора ноутбука

Bobby

Як підключити ноутбук до комп’ютера

Lamaxima

Що таке нетбук

Pasha

Залишити коментар