31.05.2020
Домашній комп'ютер

Як охолодити ноутбук

Як охолодити ноутбук
Для того щоб дізнатися до яких температур розігрівається ваш ноутбук, необхідно запустити програму HWmonitor і створити навантаження. Наприклад, пограти в вимогливу гру.

Допустимі значення температури для ноутбуків трохи вище, ніж для настільних ПК. Під навантаженням нормальними значеннями температури можна вважати:

  • Температура процесора: до 75 градусів;
  • Температура відеокарти: до 85 градусів;
  • Температура жорсткого диска: до 50 градусів.

Якщо ці значення серйозно перевищуються, то у вас проблеми з охолодженням ноутбука.

Як можна охолодити ноутбук

Правильна установка ноутбука. При установці ноутбука потрібно стежити, щоб ніщо не заважало всмоктуванню і видування повітря. Більшість ноутбуків, сконструйовані таким чином, що вони всмоктують повітря з під днища. Тому ноутбук повинен стояти тільки на твердій поверхні. Також потрібно стежити, щоб ніякі предмети не закривали вихідні отвори. Як правило, вони розташовані збоку або ззаду ноутбука.

Підняти ноутбук над поверхнею. Для того щоб поліпшити охолодження ноутбука, його необхідно підняти над поверхнею столу. Для цього можна підкласти щось під задню частину пристрою (за екраном). Таким чином, ноутбук буде розміщений під кутом. Це поліпшить охолодження ноутбука, і не буде заважати вашій роботі.

Використання спеціальної підставки. У продажу можна знайти спеціальні охолоджуючі підставки під ноутбук. Підставки оснащені одним або декількома вентиляторами, які обдувають днище ноутбука. Такі підставки харчуються від порту USB і можуть значно поліпшити охолодження ноутбука.

Очищення системи охолодження. Для того щоб позбутися від пилу, яка зібралася в системі охолодження ноутбука, вам доведеться його розібрати. Найкраще не займатися самодіяльністю і віддати ноутбук в руки кваліфікованих фахівців. Інакше ремонт може обійтися значно дорожче.

Діагностика та ремонт. Якщо проблему з охолодженням не можна вирішити перерахованими способами, то швидше за все система охолодження вийшла з ладу і ноутбук потрібно віддавати на діагностику і ремонт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як почистити ноутбук від пилу самостійно в домашніх умовах

Схожі статті

Як підключити колонки до комп’ютера

Lamaxima

Як дізнатися скільки пам’яті на відеокарті

Bobby

Як перевірити оперативну пам’ять комп’ютера

Alfonso

Залишити коментар