31.05.2020
Домашній комп'ютер

Що робити якщо відеокарта перегрівається

Що робити якщо відеокарта перегрівається
Програма HWmonitor відображає температуру відеокарти і інших компонентів комп’ютера. При цьому відображається три значення: поточне, мінімальне і максимальне. Це дозволяє відстежити не тільки поточну температуру, але і максимальну температуру за час роботи програми. Це дуже зручно при тестуванні комп’ютера.

Нормальною температурою відеокарти можна вважати температуру до 55 градусів Цельсія в режимі простою, і до 80 градусів Цельсія під навантаженням. Якщо програма HWmonitor показує більш високі результати, то це означає, що ваша відеокарта перегрівається.

Отже, що робити, якщо відеокарта перегрівається?

Якщо нова, тільки що куплена видеокадра перегрівається, то це означає, що вона вимагає кращого охолодження, ніж може забезпечити ваш комп’ютерний корпус. В цьому випадку вам необхідно потурбуватись про додаткове охолодження. Ідеальним варіантом буде установка 120-мм кулера на бічну кришку системного блоку, таки чином, щоб він обдував нову відеокарту. Крім цього можна встановити додатковий кулер на видув з корпусу.

Якщо відеокарта працювала стабільно, але раптом почала перегріватися, то, швидше за все щось сталося з її системою охолодження. Можливо, вона вийшла з ладу або просто забита пилом.

Для початку вимкніть відеокарту і акуратно видаліть пил, не розбираючи систему охолодження. Це можна зробити за допомогою пензлика для малювання і ватяних поличок. Однак багато відеокарти оснащуються досить складною і закритою системою охолодження. В цьому випадку видалити пил без розбирання буде досить складно. Якщо ви не володієте достатніми навичками, то самостійно знімати систему охолодження відеокарти занадто ризиковано. Краще знайдіть професіоналів.

Також досить часто проблеми з перегрівом виникають у відеокарт з пасивним охолодженням (відеокарти без кулера). В цьому випадку ви можете значно знизити температуру за допомогою установки додаткового кулера поверх радіатора відеокарти. Закріплювати такий кулер можна будь-яким зручним способом, головне щоб надійно трималося, що не тремтіло і не видавало зайвих шумів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Брандмауера Windows не вдалося змінити деякі параметри - що робити?

Схожі статті

Що таке вінчестер або жорсткий диск в комп’ютері

Bobby

Як дізнатися свою материнську плату на Windows 7 і Windows 10

Megusta

Як оновити драйвер відеокарти

Dmitry

Залишити коментар