23.9 C
Нью-Йорк
09.08.2020
Офісні програми

Як зменшити вагу фотографії в JPEG

Як зменшити вагу фотографії в JPEG
Якщо ви не знаєте, як подивитися розширення файлу, то досить просто подивитися його властивості. Для цього правим кліком по жорсткому диску, відкрийте контекстне меню і виберіть пункт «Властивості». У отрившемся вікні в самому верху буде вказано ім’я файлу, його тип і програма за допомогою якої даний файл відкривається.

Як зменшити вагу фотографії в JPEG
Якщо розширення файлу jpg або jpeg, то все в порядку, якщо ж використовується bmp або png , то такий файл краще зберегти в jpg. Це дозволить значно зменшити вагу фотографії без істотних втрат в якості.

Для того щоб змінити формат зображення (наприклад, з png на jpg) можна використовувати будь-який графічний редактор. З цим завданням впорається навіть Paint — стандартний редактор зображень, які є в будь-якої версії Windows. Для цього потрібно просто відкрити фотографію в редакторі Paint, викликати меню «Файл — Зберегти як» і вибрати варіант «Зображення в форматі JPEG».

Як зменшити вагу фотографії в JPEG
Після цього відкрита в Paint фотографія буде збережена у форматі JPEG, і ви отримаєте зменшення її ваги. Це простий і ефективний спосіб зменшення ваги фотографії, але його краще використовувати в парі з іншими способами, які описані нижче. Тільки так ви зможете домогтися мінімального розміру файлу.

Зменшіть дозвіл фотографії

Один з найефективніших способів зменшити вагу фотографії — це зниження дозволу картинки. Дозвіл — це кількість точок, з яких складається картинка по довжині і висоті. Воно визначається здатністю матриці і настройками фотокамери. Наприклад, якщо знімок був зроблений на камеру з роздільною здатністю 12 мегапікселів, то дозвіл отриманого знімка становитиме 4000 на 3000 точок (всього 12 мільйонів точок або мегапікселів). Чим більше таких точок, тим більше вага фотографії, тому дозвіл картинки безпосередньо впливає на вагу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як зменшити розмір PDF файлу

Дозвіл слід вибирати виходячи із завдань, для яких буде використовуватися картинка. Наприклад, для публікації в Інтернеті, в більшості випадків, буде достатньо 1000 точок по довгій стороні. Тому фотографію з роздільною здатністю 4000 × 3000 можна зменшити до 1000 × 750 і тим самим в кілька разів зменшивши її вагу.

Щоб зменшити роздільну здатність фотографії редактора Paint буде недостатньо. Для вирішення цього завдання потрібен більш просунутий редактор. Наприклад, можна використовувати безкоштовний графічний редактор GIMP. Відкрийте зображення в програмі GIMP і скористайтеся меню «Зображення — Розмір зображення»

Як зменшити вагу фотографії в JPEG
В результаті з’явиться вікно, в якому потрібно буде вказати новий дозвіл фотографії та натиснути на кнопку «Змінити».

Як зменшити вагу фотографії в JPEG
Після зміни дозволу картинку потрібно зберегти. Це можна зробити за допомогою меню «Файл — Експортувати як». Зверніть увагу, для збереження зображень у форматі JPEG меню «Зберегти» не підходить, так як воно використовується для збереження файлів у рідному форматі GIMP.

Використовуйте стиснення фотографії

Формат JPEG, про який ми вже говорили, дозволяє управляти стисненням зображення. Рівень стиснення визначається числом від 0 до 100. Чим більше число, тим вище якість зображення і тим вище вага фотографії. Як правило, для збереження фотографій використовується рівень якості 95-98. При цьому картинка максимально якісна, але файл важить досить багато. Якщо є необхідність зменшити вагу фотографії це значення можна знизити до 85-75.

Як і в попередньому випадку, для управління стисненням в JPEG вам знадобитися просунутий графічний редактор. Наприклад, можна використовувати той же безкоштовний GIMP. При сохране6ніі JPEG файлу в програмі GIMP за допомогою меню «Файл — Експортувати як» з’явиться вікно, в якому потрібно вибрати папку для збереження, формат файлів JPEG і натиснути на кнопку «Експортувати».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Як видалити додаток « Фотографії », що з'являються при підключенні телефону до Windows 10

Як зменшити вагу фотографії в JPEG
Після цього з’явиться ще одне вікно, в якому можна буде вказати рівень стиснення JPEG. Вибравши відповідне значення для рівня стиснення потрібно ще раз натиснути на кнопку «Експорт».

Як зменшити вагу фотографії в JPEG
Після цього JPEG файл буде збережений з вибраними настройками стиснення і його розмір зменшиться. Потрібно відзначити, що стиснення JPEG файлів призводить до погіршення якості зображення та появи артефактів. Особливо сильно це проявляється при повторному стисканні одних і тих же JPEG файлів.

Схожі статті

Альтернатива стандартного диспетчеру задач

Lamaxima

Чим відкрити XLS

Scooby

Як побудувати графік в Excel

Marina

Залишити коментар