30.2 C
Нью-Йорк
04.08.2020
Ноутбуки

Ноутбук перегрівається і вимикається: що робити?

Ноутбук перегрівається і вимикається: що робити?
Вирішити цю проблему можна чищенням ноутбука від пилу. Для повноцінної чистки ноутбука в більшості випадків його потрібно повністю розібрати. Якщо у вас є досвід в обслуговуванні комп’ютерів та іншої дрібної електроніки, то ви можете зробити це самостійно. Для цього вам буде потрібно керівництво по обслуговуванню для вашого конкретного ноутбука, набір простих інструментів і трохи вільного часу. Якщо ж у вас немає досвіду в подібних справах, то краще навіть не намагатися і віднести ноутбук в сервісний центр, де його швидко і якісно почистять за невелику плату.

Засохла термопаста

Другою причиною перегріву ноутбука є засохла термопаста. Як і в звичайних комп’ютерах, в ноутбуці термопаста використовується для поліпшення передачі тепла від процесора до радіатора. Згодом термопаста висихає і вона починає проводити тепло набагато гірше.

Ноутбук перегрівається і вимикається: що робити?
Вирішити проблему засохлої термопасти можна тільки її заміною на свіжу. Як і в разі засмічення радіатора пилом, для заміни термопасти потрібно повністю розібрати ноутбук. Тому в більшості випадків ці дві процедури виконують одночасно. Ноутбук розбирають, після чого його чистять від пилу, що накопичився і змінюють термопасту.

Несправності в системі охолодження

Якщо ви почистили ноутбук від пилу і замінили термопасту, але він все одно перегрівається і вимикається, то можливо є якісь несправності в системі охолодження. Наприклад, в більшості ноутбуків для передачі тепла використовуються теплові трубки, всередині яких міститься легкокипящая рідина. Якщо така теплова трубка розгерметизується, то рідина випарується і піде в атмосферу, при цьому теплова трубка перестане працювати. А з несправною тепловою трубкою система охолодження ноутбука також не працюватиме.

Крім цього можуть виникати проблеми з вентиляторами, які женуть повітря всередині ноутбука. Вони можуть вимагати мастила або повної заміни. Як можна здогадатися, для вирішення цих проблем з системою охолодження ноутбука, його доведеться розбирати ще раз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Помилка 0х80004005 комп'ютер не бачить мережу - що робити?

Що можна зробити не розбираючи ноутбук

Якщо ваш ноутбук перегрівається і вимикається, але ви поки не готові нести його в сервіс, то можна спробувати знизити його температуру самостійно. Нижче буде ряд порад, які можуть допомогти в такій ситуації.

  1. Завжди ставте ноутбук на тверду поверхню. Наприклад, на стіл або спеціальну жорстку підставку. Це дозволить системі охолодження отримувати більше прохолодного повітря через прорізи в нижній частині корпусу.
  2. Слідкуйте за тим, щоб на ноутбук не виявлялася зайве навантаження. Не рідко причиною перегріву є програми або віруси, які постійно вантажать процесор на 100%.
  3. Купіть спеціальну охолоджуючу підставку під ноутбук. Такі підставки мають кілька вентиляторів, які нагнітають прохолодне повітря під днище ноутбука і тим самим допомагають системі охолодження.

Схожі статті

Як дізнатися який процесор на ноутбуці

Murcia

Як роздати Wi — Fi з ноутбука на Windows 10

Serega

Як підключити жорсткий диск від комп’ютера до ноутбука

Coolio

Залишити коментар