25.6 C
Нью-Йорк
12.08.2020
Система

Що таке файлова система

Що таке файлова система
Файлова система це спосіб організації зберігання даних на носіях інформації. Також файлова система визначає довжину імені файлів, максимальний розмір файлу і розділу, атрибути файлів. У даній статті ми розповімо про що таке файлові системи.

Завдання, які повинна вирішувати файлова система:

  • іменування файлів.
  • програмний інтерфейс для роботи призначених для користувача програм.
  • захист даних від збоїв харчування та апаратних і програмних помилок.
  • зберігання параметрів файлів.

Сучасні файлові системи можна розділити на кілька груп, згідно їх призначенню:

  • Файлові системи для носіїв інформації з довільним доступом (для жорстких дисків, флеш накопичувачів): FAT32, HPFS, ext2 і багато інших.
  • Файлові системи для носіїв інформації з послідовним доступом (магнітні стрічки): QIC і ін.
  • Файлові системи для оптичних дисків: ISO9660, HFS, UDF і ін.
  • Віртуальні файлові системи: AEFS і ін.
  • Мережеві файлові системи: NFS, SSHFS, CIFS, GmailFS і ін.
  • файлові системи призначені виключно для флеш-пам’яті: YAFFS, exFAT, ExtremeFFS.

Популярні файлові системи:

FAT — файлова система розроблена Біллом Гейтсом і Марком Макдональд в 70-х роках минулого століття. Завдяки своїй простоті використовується в флеш-накопичувачах досі. Существет три версії файлової системи FAT: FAT12, FAT16 і FAT32. Ці версії файлової системи FAT відрізняються розрядністю записів (кількістю біт, які відведені під зберігання номера кластера). Тобто, чим більше розрядність, тим більше обсяг диска, з яким може працювати файлова система FAT. Так, для FAT32 максимальний розмір диска становить 127 гігабайт.

NTFS — файлова система нового покоління від компанії Microsoft. Дана файлова система використовується для всіх операційних систем Microsoft Windows NT. Вперше NTFS вийшла в світ в 1993 році, разом з операційною системою Windows NT 3.1. У порівнянні з FAT, файлова система NTFS отримала велику кількість поліпшень. Так, практично зникло обмеження на максимальний розмір файлу і диска. Крім цього з’явилася підтримка жорстких посилань, шифрування і стиснення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Що таке проксі або проксі - сервер

ext — файлова система, розроблена спеціально під операційні системи на ядрі Linux. Розробка була вперше представлена ​​в 1992 році. Зараз існує кілька версій даної файлової системи: ext, ext2, ext3, ext3cow і ext4. Файлова система ext4 на даний момент є найновішою і актуальною версією ext, саме ця версія використовується більшістю сучасних дистрибутивів Linux.

Схожі статті

Як видалити непотрібні програми з комп’ютера

Scooby

Як прискорити роботу комп’ютера на Windows 10

Pasha

Оцінка продуктивності в Windows 10

Serega

Залишити коментар